Kırışıklık Giderici Doğal Maskeler

Konusu 'Cilt Bakımı' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Nisan 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Kırışıklık Giderici Doğal Maskeler
  Kırışıklıklar için yumurta akı maskesi
  1 yumurtanın akı, 1 küçük boy salatalık, 1 tatlı kaşığı taze krema, bulamaç haline getirilir. Karışım, çizgilerin üzerine sürülür, 20 dakika sonra ılık maden suyuyla temizlenir.

  Kırışıklıklara Yoğurt maskesi
  Yaşlanmanın belirtileri olarak kabul edilen kırışıklıklar, cevre faktörlerinin yanında güneş ışınlarına uzun zaman maruz kalan kişilerde daha sıklıkla görülmektedir. Ancak şimdi bu kırışıklardan kurtulmak mümkündür. Evde hazırlayacağınız yoğurt maskesi ile ışıl ışıl bir cilde kavuşacaksınız.

  Malzemeler: Yoğurt, Yaş maya

  Hazırlanışı: Bu iki karışımı birbirine karıştırın yüzünüze sürün ve dakika bekleyin. Ilık su yardımıyla yüzünüzü temizleyin ayrıca imkanınız varsa sabahları nar çiçeği yağını sürmeniz sıkıntınızın kısa sürede sona ermesine neden olacaktır. Ayrıca mümkün mertebe dışarı çıkarken güneş ışınlarından koruyan kremler sürelim.

  Kırışıklık İçin Doğal Maskeler
  - 1 avuç çileği iyice ezip suyunu süzün. Süzdüğünüz çilek suyunun içine biraz gülsuyu katıp karıştırın. Bu karışımın tamamını yüzünüze ve boynunuza sürüp 1 saat bekleyin. Daha sonra karbonatlı suyla yüzünüzü yıkayın. Bu karışım boyun kırışıklıklarına da çok faydalıdır. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

  - Yarım elmayı rendeleyerek iyice ezin ve içine 2 kaşık kaymak katıp tekrar ezin. Yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve nemlendirici krem sürün. Kaymak cildinize esneklik kazandırır ve nemlendirir. Elma ise cildin diri kalmasını sağlar.turkeyarena.net Haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Ayrıca bol bol elma yemek cildimiz için çok faydalıdır.

  - Aynı miktarda limon suyu ve gliserini karıştırın ve bir şişeye koyun. Yatmadan önce, bu suya batırdığınız bir parça pamukla yüzünüzü temizleyin

  - Yatmadan önce 1 bardak kavunsuyunu, 1 bardak kaynamış su ile karıştırıp cildinizi yıkayın. Daha sonra kaynatılmış süte batırdığınız pamukla cildinizi silin ve yumuşak bir havlu ile kurulayın.

  - 1 kaşık balı 1 yumurtanın beyazı ve 1 kaşık gliserin ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü önce ılık sonra soğuk suyla yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

  - 1 yumurtanın sarısını 1 kaşık süt ile karıştırıp yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi limon suyu ile silin. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş