Kireçlenme Kürü

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 6 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Kireçlenme
  Diz kireçlenmelerini bitkisel tedavi ile iyileştirebilirsiniz. Diz kireçlenmeleri genel olarak belirli bir yaş sendromunu atlattıktan sonra insan sağlığında sağlık problemleri olarak gün ışığına çıkmaktadır. 30 lu yaşlardan sonra hareketsiz yaşam biçimine meyilli kalan insanlar, genel olarak yürüyüş, spor gibi fiziksel aktivitelerde bulunmaktadırlar.

  Hareketsizliğe alışan vücut kireçlenme belirtileriyle boy gösterebilir. Kemik gelişiminde ve hareketlerle alakalı olan diz kireçlenmelerine yakalanmamak adına, düzenli spor ve egzersizi uzmanlar tavsiye etmektedirler.

  Çınar yaprağının içinde bulundurduğu besinler beyin gelişimi açısından da çok faydalıdır. Bunun haricinde vücudun her yerinde oluşan kireçlenmelere çok iyi gelmektedir. Çınar yaprağı kürünü hazırlamak için elinizin altında olması gereken malzeme listesi şöyledir.

  Çınar yaprağı kürü için malzeme listesi; 1 bardak klorsuz su, 2 yemek kaşığı kurutulmuş çınar yaprağı, başka hiçbir malzemeye gerek yoktur.

  Çınar yaprağı kürünün hazırlanışı; Elimizdeki bir bardak klorsuz suyun içerisine aktarlardan temiz ettiğimiz, çınar yapraklarını ufalayın, veya ufalanmış şekilde aktarlardan alabilirsiniz. Ufalama işleminin ardından klorsuz suyumuzun içine yaprakları koyduktan sonra ocağa koyarak ısıtmaya başlayın. Kaynamaya başladığı andan itibaren 45 saniye sayın ve ocağınızı kapatın. Bu işlemin ardından oluşturduğumuz bitkisel formülümüzü süzgeçten geçirerek süzün. Diz kireçlenmeleri için uygulayacağınız bitkisel formülün hazırlanışı bu şekildedir.

  Bitkisel formülümüzü hazırladıktan sonra her gün sabah kahvaltılarından önce bu bitkisel formülden bir bardak klorsuz su ile yapıp içiyoruz. Aynı işlemi, öğlen yemeği ve akşam yemeği arasında aç karına bir bardak daha tüketmelisiniz.

  Tedavinin tam olarak yanıt vermesi ve faydalarını görmeniz için, bir ay süre ile bu formüle şu şekilde devam etmelisiniz. Bitkisel tedaviye başlanılan ilk hafta her gün yukarıda belirtilen öğünlerde yapılmalıdır. İkinci hafta iki gün de bir yapıldıktan sonra bir gün ara verilir. Yani, ikinci hafta iki gün yapıp bir gün ara vermelisiniz. Üçüncü gün, üç gün yaparak bir gün ara verin, dördüncü gün dört gün yaparak bir gün ara verin. Bu şekilde 1 ayı doldurduktan sonra diz kireçlenmelerinizin gözle görülür şekilde azaldığını görebileceksiniz. Bu bitkisel formülün yanında yürüyüşler yaparak dizlerinizdeki kasları güçlendirmeniz, süt ve süt ürünlerini beslenme programınıza dahil etmeniz ve sağlıklı beslenmeniz uzmanların tavsiyeleridir.
   


Sayfayı Paylaş