Kimyanın Temel Kanunları İle İlgili Sorular

Konusu 'Soru-Cevap' forumundadır ve çılgınçocuk55 tarafından 26 Aralık 2010 başlatılmıştır.


 1. bn 9. sınıf öğrencisiyim hocamız bize 100 tane kimyanın temel kanunları ile ilgili soru-cevap yazın dedi...bn 60 tane yazdım bi 40 tanecik yazabilirseniz iyi olur :D
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  Kimyanın Temel Kanunları Ve Kimyasal Hesaplama ,Kütlenin Korunumu Kanunu: Tepkimeye giren maddelerin kütleleri toplamı her zaman ürünlerin kütleleri toplamına eşittir. Kimyasal tepkimelerde kütle enerjiye dönüşmez. Çekirdek reaksiyonlarında ise kütle ...

  Kimyanın Temel Kanunları İle İlgili Örnekler

  1-) X ve Y elementlerinden oluşmuş iki bileşikten birincisinin 2,24 g'ı 0,56 gram Y içermektedir.İkinci bileşiğin ise %60'ı X'tir.Her iki bileşikte Y elementi miktarları arasındaki katlı oran kaçtır?

  cevap:1/2

  2-) MgO bileşiğinde magnezyumun oksijene kütlece birleşme oranı Mg/O=3/2 dir.6 gram magnezyumun yeterince oksijen ile tepkimesinden kaç gr magnezyum oksit oluşur?

  cevap:10

  3-) Bir miktar hidrojen gazı 8 gram oksijen gazı ile su oluşturmak üzere birleşirken 7 gram hidrojen gazı artıyor.Başlangıçtaki hidrojen gazı kaç gramdır?(suyu oluşturan hidrojenin oksijene kütlece birleşme oranı H/O=1/8 dir.

  cevap:8

  4-) Azotun iki ayrı oksidinden birinde 14 g azot gazı,8 g oksijen gazıyla,diğerinde 7 g az<ot gazı,8 g oksijen gazıyla birleşmiştir.Buna göre sabit m iktarda azotla birleşen oksijen miktarları arasındaki katlı oran nedir?

  cevap:1/2
   
 3. gayecik New Member

  ya kimyanın temel kanunları 9. sınıf soru gerek acil yardım lütfen...
   

Sayfayı Paylaş