Kilo Verme Yöntemleri, Kilo Verme Yolları

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve Pelin tarafından 24 Ocak 2008 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Kilo Verme Yöntemleri, Kilo Verme Yolları
  Diyet programları uygularken genellikle hızlı kilo verme ve zayıflama gibi beklentiler içerisine giren bir çok kilo probleminde şikayet eden insanlar vardır. Kilo vermeyi ve zayıflamayı hızlandıran zayıflama teknikleri önerilerimizi uyguladıktan sonra, daha kolay zayıflayabileceksiniz. Metabolizmamız günlük yediğimiz içtiğimiz gıdalara göre seyir halindedir. Metabolizmamızı hızlandırmak için metabolizma hızımızın daha aşağısında beslenme düzeni oluşturmalıyız. Fakat metabolizma hızımız yüksek ise bunu hızlandırmanın çeşitli yolları vardır.

  Posalı yiyecekleri günlük beslenmenize katın, kilo vermenizde etkin rol oynar. Yaz mevsimi gelmişken yaz diyeti arasında bulunan kiraz meyvesini yiyin günde 15-20 tane kiraz yemeniz iyidir. Süt ve süt ürünleri tüketin. D vitamini besleyen meyveleri tercih edin. D vitamini kilo arttırmanı engeller. Bitkisel yağlar veya faydalı yağlardan takviye yapın. Örneğin; avakado, balık, ayçiçek ve mısır özü yağı, fındık, keten tohumu bol bol balık, balık da bulunan omega 3 ve omega 6 çok kıymetli değerlerdir.

  Omega besinini alanlar genel olarak tüketmeyenlere göre daha çok kilodadır. Eğer böbreklerinizde bir rahatsızlık yok ise, bol bol su tüketin günlük olarak iki litre su içmeniz faydalıdır. Bunun yanında egzersizler, plates hareketleri, koşu, yürüyüş gibi aktivitelerde bulunun, bu hem sizi terletecek hem su içme hissinizi arttıracaktır. Hızlı kilo verme yöntemleri tavsiyelerimizden biriside, yeşil çaydır. Akşamları veya gündüzleri kahve, siyah çay vb sıcak içecekler yerine yeşil çayı günlük hayatınıza sokun. Yeşil çay metabolizmanızı hızlandırdığı gibi zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. Akşam yemekleri ve öğlen yemeklerinde genel olarak ağır yemekler olmaktadır. Yemeklere başlamadan önce mevsimsel salatanız veya karışık salatanızla yemeğe başlayın.turkeyarena.net İlk önce salatadan başlayarak sonra yemeğe geçmeniz daha sağlıklıdır. Bağırsaklarınızı daha önceden çalıştırarak, yemeği fazla yememenizi sağlar. Baharat dünyasından kırmızı biberi yemeklerinize ilave edin, baharatlar metabolizmanızı hızlandırır. Özellikle kırmızı biberin metabolizmayı hızlandırdığı uzmanlar tarafından gözlemlenmiştir. Hızlı zayıflama ve kilo verme, diyet programları uygulayanlar bu önerilerimizi günlük yaşamında uygularsa, daha çabuk kilo verebilirler.
   


 2. carmen Well-Known Member

  çok güzel ve faydalı bir site herkese tavsiye ederim
   

Sayfayı Paylaş