Kia Cee’d’, 1 yıl rötarla 31 bin 500 YTL’ye piyasa sunuluyor

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve ot-gu tarafından 8 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Kia’nın Avrupa pazarını hedefleyerek tasarladığı orta sınıf temsilcisi Cee’d, 1 yıllık bir gecikmenin ardından Türkiye’de satışa sunuluyor. Aynı platformda yükselen kardeşi Hyundai i30’a göre oldukça uygun bir satış fiyatı ile pazara sunulacak olan Ceed’in baz modelinde 1.6 litre 90 beygir gücündeki dizel motor görev yapacak.

  [​IMG]
  [​IMG]

  31 bin 500 YTL’ye orta sınıf dizel otomobiller arasında büyük bir rekabet yaratmaya hazırlanan Kia, rekabetçi lansman fiyatı ile yurtdışında yakaladığı başarıları Türkiye’de de sürdürmek istiyor. Avrupai tasarımı, kaliteli iç mekanı ve yenilikçi motor özellikleriyle rekabetçi bir fiyatın birleşimi sayesinde pazarda kendisine sağlam bir yer edinmek isteyen Cee’d, özellikle genç tüketicileri hedefliyor.
  3 ve 5 kapılı karoser seçeneklerine sahip olan Cee’d, EuroNCAP çarpışma testlerinden aldığı 5 yıldızla güvenlik konusunda da oldukça başarılı. Teknik olarak aynı altyapıyı paylaştığı Hyundai i30’dan oldukça farklı bir tasarıma sahip olan Cee’d, oldukça dinamik bir tasarıma sahip olan 3 kapılı seçeneği ile de genç otomobilseverler arasında bir ikon olacak gibi görünüyor. 8 farklı Avrupa ülkesinde "Yılın Otomobili" ödülüne layık görülen Kia Cee’d ayrıca, 9 Avrupa ülkesinde bağımsız otomotiv gazetecileri tarafından gerçekleştirilen toplam 32 karşılaştırma testinde sıfındaki tüm rakiplerini geride bırakarak birinci gelmeyi başardı. Cee’d geçtiğimiz günlerde başarılarına bir yenisini daha ekleyerek marka tarihinde bir ilke imza attı. Slovakya Zilina fabrikalarında tasarım ve üretim aşamalarında yapılan sıkı denetimlerin ardından Cee’d, 25 Nisan 2008 tarihinde Kore’de yapılan özel bir seremoni ile Alman merkezli TÜV NORD tarafından "Design For Environment"(ISO 14062) ve "Life Cycle Assessment" (ISO 14040) sertifikaları ile ödüllendirildi.
   


Sayfayı Paylaş