Kemer'de Dalış

Konusu 'Antalya' forumundadır ve GamZe tarafından 23 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Kemer'de Dalış
  Kemer’in bir başka muhteşem güzelliği de akvaryumu andıran denizinde yatıyor. Bünyesinde çeşitli dalış alternatiflerini bulunduran Kemer, su altı güzelliği ve dalış merkezleri ile de meraklıları kendisine çekmeyi başarıyor. Bölgede 100 e yakın dalış okulu bulunuyor. Kemer kıyılarında çok çeşitli balık türlerine rastlanırken, özellikle Ağustos ve eylül aylarında, orkinos sürüleriyle karşılaşıldığı gibi yunus ve fok balığına da rastlanabiliyor. Ayrıca Caretta Carettalar da Kemer’in bir başka misafirleri..Yine bu sular makro ve gece fotoğrafçılığı için harika bir görüntü veriyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Dünyanın 100 Batığı arasında gösterilen PARİS 2 BATIĞI..

  [​IMG]

  Dünyada 100 dalış bölgesinden birisi olarak gösterilen ve 1.Dünya Savaşı sırasında batırılan Paris 2 savaş gemisi enkazı Kemer Marinası açıklarında 33.mt. derinlikte bulunmaktadır. Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul komutasındaki Topçu Bataryası tarafından 13 Aralık 1917 tarihinde batırılan Paris 2 gemisinin boyu 50 mt.turkeyarena.com
  Eni 8 mt. Ve ağırlığı 551 grostondu. Gemi 6 adet uçaksavar topuna ve 2 torpil kovanına sahipti. Paris 2 batığı 1995 yılında keşfedildikten sonra, dalgıçların ve su altı fotoğrafçılarının ilgi odağı haline gelmiştir.
   


 2. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş