Kemer Gezilecek Yerler

Konusu 'Antalya' forumundadır ve GamZe tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Kemer Gezilecek Yerler
  Kemer Antalya’nın turizm bakımından gelişmiş önemli ilçelerinden biri. Son 15 yılda oldukça gelişme göstermiş. Merkezinde çok sayıda işletme boy gösterirken yerli ve yabancı turistler bölgede geçirdikleri tatilden memnun ayrılıyorlar. Kemer’in tarihi M.Ö 690 dayanmaktadır. Merkezinde çok sayıda bina kurulmadan önce daha doğal ve yeşil bir yapıya sahipti ama bugünde çevresi doğallığını koruyor. Gece hayatı canlı olan bölge yalnızca dinlenmek için değil eğlenmek için ideal yerlerden.

  Kemer’in sosyal aktiviteleri, turları, eğlence mekanlar, parkları,mağaraları, plajları ile Dünyaca ünlü. Antalya’ya 42 km mesafede bulunan ilçe Ayışığı, Göynük, Beldibi, Kiriş, Çam Yuva ve Tekirova plajlarına sahip. Kültür turizmi hayranları için Olympos ve Phaselis bulunuyor. Mavi bayrak almış marina ve sahili var.

  Şehir merkezine Fenike yolunda 6 km mesafediki Çamyuva beldesini görmenizi öneririz. Kemer'e göre biraz küçük fakat ailelere uygun çok güzel oteller, apartlar, moteller ve pansiyonlar var. Yani biraz daha mütevazi.

  Tarihe meraklıysanız ve sahilden de vazgeçemiyorsanız size Phaselis (Faselis)'i önerebiliriz. Antik bir kent olan Phaselis eskiden bir liman şehriymiş. Nerdeyse hiç rüzgar almayan, sakin, ince kumlu, sığ plajın hemen yanındaki bu antik kentte tiyatro ve birçok yapı görülmeye değer. Eğer küçük çocuğunuz varsa bırakın denizin ortasına eğlensin. Denizde hiç dalga olmuyor ve dibi tamemeni kum. Ayrıca birçok plaja göre daha sakin ve temiz. Phaselis'in bulunduğu alana girmek ücretli (2008 yazında 5 TL idi) olduğu için çok kalabalık olmuyor. Öğretmenlere ücretsiz.

  Kemer'i tercih eden yerli yabancı turistler hem yaz keyfini hem de kış keyfini bir arada yaşıyorlar. Ayışığı plajında denize giren turistler denize girdikten dakikalar sonra Tahtalı teleferiğine binerek 2 bin 365 metre yükseklikte kar keyfi yaşıyorlar.

  Kemer'de hava sıcaklığı bugün 20 dereceleri bulunca sahile gelen turistler hem güneşlenmenin hem de denize girmenin keyfini yaşadılar. Kemer'de deniz suyu sıcaklığı ise 20 derecelerde kaydedildi. Aynı gün denize giren turistler Tahtalı Teleferiği ile yaklaşık 10 dakika da zirve olan 2 bin 365 metre yükseklikte tahtalıya ulaşarak kar keyfini yaşıyorlar.turkeyarena.com Sahilde deniz keyfi yaşayan turistler, aynı zamanda Tahtalı zirvesinde de kar keyfini yaşıyorlar.

  Tahtalı'da kar üstünde mangal keyfi de yaşayan turistler, sucuk ekmek yerken içkilerini ve kahvelerini de yudumlayarak doyasıya eğleniyorlar.

  [​IMG]

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş