Kelime-i Tevhidin Fazileti

Konusu 'Dini Sohbet' forumundadır ve abdulkadir tarafından 6 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  İmam abrazi hazretleri anlatıyor: 'Adamın biri elinde 7 taşla Arafatda duruyordu.elindeki taşlara''Ey taşlar! Şahit olunuz,ben ALLAHtan başka ilah olmadığına,MUHAMMED(S.A.V.)'in onun resulü ve peygamberi olduğuna şahidim''dedi.


  o gece rüyasında kıyamet kopmuş,hesaba çekilmiş,cehenneme girmesi vacib olmuştu.Melekler onu cehennemin kapısına götürdüklerinde o 7 taştan bir tanesi kendini cehennemin kapısına atıverdi.


  Azap melekleri onu oradan kaldırmak için biraraya geldilersede başarılı olamadılar.Adamı cehennemin ikinci kapısına getirdilerama aynı olay oradada gerçekleşti.

  Bu durum 7 kapıdada devam etti.Bunun üzerine kulu alıp arşın altına getirdiler.ALLAH,'KULUMUN KELİME-İ TEVHİD GETİRDİĞİNE TAŞLAR ŞAHİT OLMUŞLAR VE ONUN HAKKINI ZİYAN ETMEMİŞLERDİR.BENDE EY KULUM,SENİN ZAT'IMI TEVHİD ETTİĞİNE SAHİDİM.


  HAYDİ CENNETE GİR'BUYURUR.Kul bu esnada cennetin kapısına getirilir.fakat cennetin kapıları kilitlidir.O anda Kelime-i TEVHİD GELEREK CENNETİN KAPILARINI AÇAR,KUL DA CENNETE GİRER.'' (Ccevahirul meani 2/94)
   


Sayfayı Paylaş