Kazanamazsak Hiddink'den Giderim Sinyali

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 11 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Milli Takım Teknik Direktörü, alınacak kötü sonuç halinde görevi bırakacağı sinyali verdi. “Azerbaycan’a karşı kendi evimizde kazanamıyorsak Euro 2012’ye gitmeyi hak etmiyoruz demektir. Böyle bir şey olursa tekrardan düşünürüz.”

  [​IMG]

  AMilli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, 2012 Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde Azerbaycan ile yapacağımız maçla ilgili olarak, “Azerbaycan’a karşı kendi evimizde kazanamıyorsak Euro 2012 finallerine gitmeyi hak etmiyoruz demektir” dedi. Kader maçımız öncesi dün bir basın toplantısı yapan Hollandalı teknik adam, Azerbaycan karşısında alınabilecek olası bir başarısızlık sonucunda istifa etmeyi ya da opsiyonunu kullanmamayı düşünüp düşünmediği sorusuna, “Ben açıkçası bu opsiyonu hiç düşünmedim. Çünkü bu takımın Azerbaycan’a karşı takılacağını hiçtahmin etmiyorum.Tabiiteorikolarak böyle bir şey mümkün ama tahmin etmiyorum. Böyle bir şey olursa tekrardan düşünürüz” yanıtını verdi.

  Almanya asla kaybetmez
  Türkiye’nin, play-off şansı için çok önemli olan Almanya-Belçika karşılaşmasını da değerlendiren Guus Hiddink, bu karşılaşma hakkında da “Almanya’nın Belçika ile yaptığı maçların istatistiğine baktığımız zaman ve şu andaki Almanya’nın oynadığı maçlara baktığımız zaman, Belçika’ya puan kaybetmeyeceğini düşünüyorum” yorumunu yaptı.

  Tabii ki paramı alacağım
  Bir basın mensubunun, “Aldığınız paranın karşılığını verdiğinize inanıyor musunuz acaba, vicdanınız rahat mı?” sorusu üzerine Hiddink, şunları söyledi: “Mehmet Topal geçen hafta Valencia’da sakattı ve oynamadı ama sanırım ücretini almıştır. Buradan hareketle, ‘Sakat olduğun dönemde oynamıyorsun, paranı almıyorsun mu?’ diyecektik. Mesela siz kötü bir haber yazsanız, müdürünüz size ‘Kötü haber yazdın, ben senin parandankestim ve ya bunu ödemiyorum’ mu diyor? Biz Mahmut Özgener ile sözleşme imzaladığımız zaman şartlarda anlaşmıştık. Anlaşmayı yaptığı zaman her iki taraf da bu tür yükümlülüklerini yerine getirmeli.”

  Ya tamam ya devam maçımız
  BASIN toplantısına katılan Mehmet Topal, “Almanya maçında işi garantilemek istiyorduk, ama olmadı. Azerbaycan ile oynadığımız ve kaybettiğimiz ilk maç, bu turnuva boyunca hep karşımıza çıktı. Yarın (bugün) ya tamam ya devam maçımızı oynayacağız. Çok iyi bir şekilde konsantre olup kazanmak istiyoruz, ayrıca Belçika’nın da puan kaybetmesini bekleyeceğiz” dedi.
   


Sayfayı Paylaş