Kayısı Yağı Faydaları ve Kullanımı

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 30 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Kayısı Yağı Faydaları ve Kullanımı
  Kayısı Yağı: Kayısı yağı kayısını çekirdeğinden elde ediliyor. Kayısı yağı blo miktarda A vitamini içerir. Kayısı yağının aynı zamanda kalsiyum, magnezyum, karotin ve betakaroten maddelerini içerir.

  Kayısı Yağının Faydaları: Saç bakımı ve masajda kullanılır. Tüm cilt tipleri için tavsiye edilir. Özellikler cilt temizliği için idealdir. Akneleri temizler, cilde canlılık verir. Yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıklıkları giderir. Sedef hastalığında kullanılır. Bağırsak parazitlerinin giderilmesinde etkilidir. Nemlendirici, arındırıcı ve onarıcı özelliğe sahiptir. Diğer yağlarla birlikte selülit tedavisinde de kullanılır.

  Kayısı Yağı Nasıl Kullanılır? Akşamları yatmadan önce nemli bir pamuğa dökeceğiniz kayısı yağını yüzünüze ve boynunuza daireler halinde uygulayınız. Gündüzleri ise nemlendirici krem yerine kullanılabilir. Dahilen suya 4-5 damla damlatılarak içilir.

  Uyarı: Dahili olarak 10 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Banyo sırasındaki kullanımlarda banyo zeminini kayganlaştırıcı özelliğine dikkat edilmelidir.
   


 2. aslı0607 Well-Known Member

  kayısı yağı ve kayısı çekirdeği yağının farkı varmı
   
 3. Misafir Guest

  kayısı ve kayısı çekirdeği yağı diye iki ayrı ürün var. kayısı yağı ciltte yağ bırakmıyor, kayısı çekirdeği yağı ise biraz daha kalıcı yağı var.
   

Sayfayı Paylaş