Katlanır, kağıt hoparlörlere az kaldı

Konusu 'Ev Teknolojileri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 7 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Ses devrimi, adı sanı pek duyulmamış bir firma tarafından gerçekleştirilmek üzere
  Warrick Audio, İngiltere kökenli bir firma. Firma, incelik ve esneklik kavramlarına uyum sağlamakla kalmamış ve bu kavramları bir adım ileriye götürmüş. Patentini aldığı teknoloji sayesinde kağıt inceliğinde, katlanabilir, esnek ve en önemlisi düşük maliyetli hoparlörler üretmeyi başardı. Elbette seri üretim için biraz daha zaman gerekiyor.

  Hoparlörler esnek olduğu kadar etkili de... Yapısı itibariyle sesi odanın her yanına eşit olarak dağıtabiliyor. Bütün bunları yeni geliştirdiği Electrostatic Loudspeaker (ESL) adını verdiği teknolojiyle başarıyor. Hoparlörler adeta bir tablo gibi duvara asılabiliyor. Umarız bu tür enerji dostu, düşük maliyetli ve kompakt ürünler piyasada büyük bir hızla çoğalır.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  hem güzel bir tablo hem hoparlör iyi fikir ;)
   
 3. pult Well-Known Member

  Güzel bir fikir,birde işin şu tarafı var,80'li yıllardan bu tarafa hoporlör camiası büyük bir değişim geçirdi ebat ve içerik olarak,birileri kalkıp o tarihte günümüz tarihindeki hoporlörlerin yapısından özelliklerinden bahsetseydi insanlara çok hayali ve uçuk gelebilirdi,bu ince hoporlör kendiliğinde oluşacak bir durumdu zaten.
   

Sayfayı Paylaş