Kasık Fıtığı Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Kasık Fıtığı Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Banyo Yapılır

  Ameliyatınız yaklaşık 1-2 saat sürebilir. Odanızdan ameliyathaneye çıkış, ameliyata hazırlık, ameliyat süreci, ameliyat sonrası uyanma ve derlenme süreci eklendiğinde bu süre biraz daha uzayabilir. Bu süreyi “CakeHouse” kafemizde karanfilli çay ve cheesecake tadarak geçirebilirsiniz.

  Ameliyattan yaklaşık 3-4 saat sonra hafif bir öğün alacaksınız. Sonrasında herhangi bir diet kısıtlaması olmayacaktır.

  Ameliyat sonrası çoğu hastamız eğer bir sorun yoksa aynı gün akşam eve gidebilmektedirler. Kalmak isteyen hastalarımızı bir gece misafir etmekteyiz.

  Ameliyat sonrası ilk 1 hafta en dikkat edilmesi gereken dönemdir. Sizden ani ve zorlayıcı hareketlerden kaçınmanız, ağır yük kaldırmamanız, yoğun egzersizler yapmamanız istenecektir. Yine bu bir haftalık süre içinde araba kulanmamanız da gerekmektedir.

  Artık neredeyse tüm fıtık ameliyatlarında yama kullanmaktayız. Bu konulan yamanın dokuya entegrasyonu yada doku ile kaynaşma süresi 6 haftadır. Dolayısıyla en az 6-8 hafta diğer bir deyişle 2 ay kadar aşırı zorlanmalardan kaçınmak gerekmektedir. 3 ila 7 gün sonrasında işinize dönebilirsiniz. Kısa süreli yürüyüşler ve günlük aktiviteler bu kritik bir haftanın ardından sorunsuz olarak yapılabilecektir. Dolayısıyla ameliyat olacağınız tarihi ve işlerinizi buna göre organize etmenizde fayda vardır.

  Üçüncü günden sonra duş şeklinde BANYO yapılabilir. İlk on gün yaranın üstü sürtelenmeden, keselenmeden banyo yapılması önerilir.
   


Sayfayı Paylaş