Kasık Fıtığı Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Kasık Fıtığı Ameliyatı Sonrası İyileşme Ne Kadar Sürer

  Ameliyattan sonra bir hafta kadar evde istirahat önerilir. 2 hafta kadar araba kullanmak vb. kasığı germeyi gerektiren işlerden kaçınılması gerekir.

  Bir ay kadar 8-10 kilodan fazla ağırlık kaldırılmamalı, ağır spor ve fizik egzersizlerden uzak durulmalıdır. Daha uzun dönem takip ve kontrollere gerek yoktur.

  Ameliyat sonrası ilk 1 hafta en dikkat edilmesi gereken dönemdir. Sizden ani ve zorlayıcı hareketlerden kaçınmanız, ağır yük kaldırmamanız, yoğun egzersizler yapmamanız istenecektir. Yine bu bir haftalık süre içinde araba kulanmamanız da gerekmektedir.

  Artık neredeyse tüm fıtık ameliyatlarında yama kullanmaktayız. Bu konulan yamanın dokuya entegrasyonu yada doku ile kaynaşma süresi 6 haftadır. Dolayısıyla en az 6-8 hafta diğer bir deyişle 2 ay kadar aşırı zorlanmalardan kaçınmak gerekmektedir. 3 ila 7 gün sonrasında işinize dönebilirsiniz. Kısa süreli yürüyüşler ve günlük aktiviteler bu kritik bir haftanın ardından sorunsuz olarak yapılabilecektir. Dolayısıyla ameliyat olacağınız tarihi ve işlerinizi buna göre organize etmenizde fayda vardır.
   


Sayfayı Paylaş