Karma Ciltler İçin Maskeler

Konusu 'Cilt Bakımı' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Nisan 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Karma Ciltler İçin Maskeler
  1-Bal, yoğurt ve mısır unu (hepsinden de birer tatlı kaşığı), iyice karıştırılır ve cilde sürülür. yirmi dakika ciltte bekletildikten sonra cilt yıkanır. Bu maske, karma ciltler için uygundur, aynı zamanda siyah noktaları yok eder.

  2-Maden suyuna birkaç damla limon sıkın ve buz kalıbına döküp buzdolabına koyun. Bu buz kalıplarını yüzünüze sürebilirsiniz.

  3-Limon, havuç, salatalık, su teresi, elma ve maydanozu sıkıp cildinize sürün. 5 dakika kadar bekleyip, ılık su ile yıkayın.

  4-Karma ciltlere elma suyu da sürebilirsiniz. Elma suyu, cildin gözeneklerini sıkılaştırır.

  5-İki yemek kaşığı gül yaprağı, bir tatlı kaşığı bal ve yeteri kadar gül suyunu karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve on beş dakika bekleyin. Ardından durulayın. Bu maskenin cildinize etkisini göreceksiniz.

  6-Üzümü sıkıp suyunu damla damla iki kahve kaşığı nemlendirici kremin içine katın. Maskeyi yüzünüze sürüp on dakika bekletin. Haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

  7-Kil, iki damla zeytinyağı ve limon suyunu iyice karıştırın. Karışımı özellikle yağlı bölgelere sürebilirsiniz. On beş dakika kadar bekleyip, cildinizi yıkayın.

  8-Bir kahve kaşığı elmanın içini iyice ezerek iki kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve yirmi dakika yüzünüzde bırakın.turkeyarena.net Haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

  9-Taze bir yumurtanın sarısını iki kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürün. Yirmi dakika bekletin. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

  10-Bir tatlı kaşığı bira mayası ve bir tatlı kaşığı ılıtılmış sütün içinde eritilir. Karışım bir saat serin bir yerde bekletilir. Mayalandıktan sonrada tüm yüze sürülür.On dakika kadar ciltte bekletilir ve durulanır.

  11-Rendelenmiş bir elma, çok az miktarda süt ile pişirilip ılık iken yüze sürülür. Maske kuruyunca, yüzünüzü gülsuyuna batırılmış bir parça pamukla silerek temizleyin.
   


Sayfayı Paylaş