Karın Kaslarını Geliştiren Hareketler

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve GamZe tarafından 8 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Karın Kaslarını Geliştiren Hareketler
  karın kaslarını çalıştırma hareketleri, karın kaslarını güçlendirme hareketleri, karın kaslarını güçlendirmek için, karın kaslarını geliştiren spor şekilleri, karın kaslarını geliştirmek için

  Karın Kaslarını Geliştiren Hareketler
  Karın kasları egzersizleri yaparak göbek yağlarınızı eritebilirsiniz. Bu sayede hem göbek yağlarınızdan kurtulucak hem de vücut geliştirmiş karın kaslarına sahip olucaksınız.

  SIT-UP (YER MEKIGI)
  [​IMG]
  Yere sırt üstü uzanılarak veya sehpaya, eller bel yanlarında, baş arkasında veya göğüs üzerinde birleştirilmiş ve dizler hafifçe kırık olarak başlangıç durumuna gelinir. Nefes verilerek öne doğru hafifçe, kontrollü ve mide kaslarında gerginlik hissederek kalkılır. Bu pozisyonda beklemeden tekrar arkaya doğru nefes almak suretiyle ve sadece mide kaslarının gücüyle hareket yapılır. Eller ensede veya göğüs üzerinde birleştirildiği takdirde hareket biraz daha zorlaşır. Hareket sırasında dikkat edilmesi gereken husus mide kaslarının tamamen kontrol altında tutularak yavaş yapılması ve eğer eller baş arkasında ise, bütün hareket boyunca başa ve boyun omurlarına ellerle baskı uygulanmaması ve sırtın yere tamamen yapıştırılmamasıdır.

  INCLINE BENCH SIT-UP
  (EĞİK SIRADA KARIN SIKIŞTIRMA)
  [​IMG]
  Eğimi 35-45 derece olan özel bir platform üzerine, ayak bileklerinin takılacağı özel bir tespit yerine ayaklar takılarak uzanılır. Eller baş arkasında veya göğüs üzerinde birleştirilir. Sonra gövde yavaşça nefes alınarak en arka pozisyona kadar gidilir. Sırt platforma hafifçe temas ettikten sonra, nefes verilerek, kontrollü ve yavaşça, omurgaya bir zarar vermeden başlangıç durumuna dönülür. Her tekrarda, bir düz bir sağ dize doğru, bir sol dize doğru hareket yapılırsa, belin yan kısımları da çalıştırılmış olur.

  VERSE SIT UP LYING KNEE UP
  (YATARAK BACAK KARNA ÇEKME)
  [​IMG]
  Düz bir zemin üzerine, eller iki yana uzatılarak sırt üstü uzanılır. Kalça ve bacaklar yere dik açı oluşturacak biçimde ve dizlerle ayak arası yere paralel olarak başlama durumuna gelinir. Bu durumda dizler göğüs istikametine doğru çekilir ve bacaklar düzeltilerek ileriye, yere doğru uzatılır ve harekete kontrollü ve yavaş olarak devam edilir. Bacaklar kaldırılırken nefes verilir, indirilirken alınır. Ayakların yere değmemesine dikkat edilmelidir. Midenin alt kısmı için çok faydalı bir egzersizdir.
   


Sayfayı Paylaş