Karın Kası Nasıl Yapılır

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 28 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Karın kaslarını kısa sürede geliştirecek hareketler hangileri
  Karın Kası Nasıl Yapılır, Sağlam karın kası nasıl yapılır, evde karın kası nasıl yapılır, iyi karın kası nasıl yapılır, karın kası nasıl yapılır resimli anlatım, karın kası hareketleri

  Spor ve sağlıklı beslenme bir arada yürütüldüğü takdirde yaşam standartlarınızdaki artışa sizde tanık olacaksınız.

  karın kasıHemen her erkeğin hayalidir karın kasları. Fiziksel görünüm olarak güzel durmasının yanı sıra vücut dengesini güçlendiren, bel sakatlanmalarına karşı korunmayı sağlayan karın kası nasıl yapılır hangi programlar uygulanmalı, bu yazımızda bu konular hakkında bilgilendireceğiz.

  Karın kasları azmin ve kararlılığın bir aynası gibidir. Vücutta en zor belirginleşen kas grubu olması dolayısıyla uzun uğraşlar gerektirmektedir. Özellikle vücudundaki yağ oranı yüksek kişilerin kaslarını geliştirmeye başlamadan önce fazla yağlardan kurtulmaları gerekiyor. Yağ oranı fazla olmayanlarında karın kası yapsalar dahi koruyabilmek için düzenli kardiyo yapmaları gerekiyor.

  Karın Kası Geliştirme Teknikleri

  Bilinen en yaygın karın kası geliştirme tekniği mekik çekmektir. Her yerde kolayca uygulanabilecek olan bu yöntem oldukça etkilidir. Fakat standart bir biçimde mekik çekmek güçlü karın kasları için yeterli değildir. Bir süre sadece mekik çekilerek karnın üst kas grubu güçlendirilebilir. Çünkü karın kaslarında ilk gelişmeye başlayan kas grubu mide yani üst kas grubudur. Ardından idmanlar biraz daha zorlaştırılarak baklava dediğimiz karın kası yapısına ulaşabilirsiniz.

  Mekik çekerken zorluk derecesini artırmak için ayarlanabilir özellikli mekik sehpalarından yararlanabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise göğse bir miktar ağırlık alınmasıdır. Standart mekik hareketine ek olarak uygulanabilecek pek çok mekik türü vardır.

  Birçok kişinin sandığının aksine düzenli bir program ve istikrarlı bir çalışma ile evde karın kası yapmak mümkündür.
   


Sayfayı Paylaş