Kargalar Hakkında Bilgi ve Karga Resimleri

Konusu 'Hayvanlar Alemi' forumundadır ve Pelin tarafından 12 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Kargalar Hakkında Bilgi

  Kargaların Yaşadığı yerler: Yeni Zelenda ve Büyük Okyanus adaları hariç, dünyanın her tarafında bulunur. Özellikleri: İri ve güçlü gagalı, ötücü kuşlar. Tohum, böcek ve avladıkları kuşların etiyle beslenirler. Ömrü: 100 yıl kadar. Çeşitleri: 200 kadar türü mevcuttur. Ekin kargası, ala karga (kestane kargası), kara karga, leş kargası, köknar kargası, dağ kargası, kızılca karga, hırsız karga, gökçe karga ünlüleridir.

  Kargagiller ailesinden, geniş kanatlı, alın ve sivri gagalı, kuvvetli ayaklı, yarı yırtıcı, gezici ve ötücü kuşların genel adı. Kuzgun (kara karga) en irilerindendir. Boyu 70 cm kadardır, kanat açıklığı 90 santimetreyi bulur. Çoğunun tüyleri siyahımtrak ve mavi metal parlaklığındadır. Tohum, böcek, leş ve avladıkları küçük kuşlarla beslenirler. Kuşların yuvalarından yumurta ve yavrularını çalar, fare ve yavru tavşanları da avlayıp yerler. Ekin saplarını kanatları ile yere yatırıp kırar, tohumları yer, filizleri söküp yağma ettiğinden çiftçiler tarafından sevilmezler. turkeyarena Kargalar hırsızlığı ile Ünlü, çirkin sesli hayvanlardır. Toplu halde yaşarlar. Eşler birbirine tutkundur. Yuvalarını eski kuleler, sarp kayalar ve yüksek ağaçlar üzerine kurarlar. Gübreleri keskin olduğundan ağaç dibini kuruturlar. Soğuk ve sıcağa dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. 100 yıl kadar yaşarlar. Çoğu göçmendir. Yazın, dişiler yeşilimsi kabuklu ve gri benekli 4-5 yumurta yumurtlarlar.

  Ufak kuşların yuvalarını bozmaktan, parlak madeni ve cam eşyaları çalıp saklamaktan hoşlanırlar. Karga, yavruyken evcilleştirilebilir. Papağan gibi birkaç kelime öğretilip söyletilebilir. İnsan sesini taklit edebilirler. Köpek gibi havlar, insan gibi güler, kumru gibi sesler çıkarırlar. Buna rağmen hain huyludurlar. Tavşan, tavuk ve kaz gibi evcil hayvanları öldürür, çıplak ayakla gezenlerin ayaklarını ısırırlar. Hatta küçük çocuklar için büyük tehlikelidirler. “Besle kargayı oysun gözünü” sözü ünlüdür

  Karga Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

  Moderatör tarafından son düzenleme: 25 Nisan 2015

 2. mecay Well-Known Member

  nerelere yuva yaparlar onuda söylese idin ya bari evcil karga bakardım bari bn ariyorum yuvalarını ama bulabilmiş deiğilim hala =(
   
 3. OrKuN Well-Known Member

  ne söylemek istediğine pek bi anlam veremedim ama bu tür konular bilgi amaçlı vede çok aranan kelimeler arasında ;)
   
 4. Misafir Guest

  Kargalar hangi renkleri sevmezler?
   
 5. Misafir Guest

  Abi nerde yasiyo bu hayvanlar beslemek istiyom
   
 6. 2 yıldır evde karga besliyorum, yukarıda anlatılan özelliklere ilaveten oldukça duygusal bir hayvan, aynı odada değilseniz ağlıyor, uyumadığı sürece yaptığınız her işte ayağınıza dolaşıyor. Kedi yada köpekten çok daha sevimli ama muzip.
   
  Moderatör tarafından son düzenleme: 25 Nisan 2015
 7. Bende var satayım sana :))
   
 8. Şanlı 1905 Guest

  Bende karga yavrusu istiyorum pelin hnm
   
  Moderatör tarafından son düzenleme: 22 Kasım 2017

Sayfayı Paylaş