Karabiber Neye İyi Gelir

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Karabiber Neye Faydalı

  İştah açar. Mideyi ısıtır. Enerji verir. İdrar söktürür. Hazmı kolaylaştırır. Cinsel gücü arttırır. Şeker hastalığının ilerlemesini durdurur. Mide ve bağırsaklardaki mikropları öldürür. Cinsel istekleri kamçılar. Gaz söktürür ve gaz birikmesine engel olur. Sinirleri kuvvetlendirir ve kansızlığa karşı faydalıdır. Özellikle sindirim sisteminin sağlıklı ve düzenli çalışmasına yardımcı olarak hazmı kolaylaştırır.

  Karabiber toz halinde yemeklerde baharat olarak yemeğe lezzet ve koku katmak ve iştah açmak için kullanılır. Ayrıca, bal ve soğan ile birlikte macun yapılıp saç dökülen yere sürülerek saç dökülmesine karşı kullanılabilir.

  Karabiber çok ince toz haline getirilerek yemeklere serpilir. Bir günde alınan karabiber miktarı 2-3 gram kadar olmalıdır. Çok alınırsa sindirim sistemini tahriş eder; özellikle iri parçalar ülsere neden olabilir.turkeyarena Damar sertliği, tansiyonu, egzaması, üremisi, romatizması ve sindirim sistemi hastalıkları olanlar yememelidirler. Çok yiyenler de, geçici de olsa dilde tutukluk yapabilir.
   


Sayfayı Paylaş