Kaptan Alex Souza'dan Metris'e ilk Ziyaret

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 11 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Alexde Souza, Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Uzun, eski futbolcu Rıdvan Dilmen ve tercümanlardan Umut Köse ile birlikte Başkan Aziz Yıldırım'ı Metris Cezaevi'nde ziyaret etti.

  [​IMG]

  Alex ve beraberindekiler cezaevinde bulunan Asbaşkanlardan Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Altyapı koordinatörü Cemil Turan ve Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan'ı da ziyaret etti.

  "BAŞKANIMIZ TEKRAR ARAMIZA DÖNECEKTİR"
  Fenerbahçe'nin Brezilyalı kaptanı Alex de Souza, Metris Cezaevi'nde bulunan Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım'ı ziyareti sonrası FB TV'ye yaptığı açıklamada, "Uzun bir süredir Başkanımızı göremiyorduk. Başkanımızı görmek bugün nasip oldu. Benim özellikle, sağlık durumu konusunda endişem vardı. Ama gerçekten iyi görünüyor. Güçlü görünüyor" dedi.

  Tecrübeli futbolcu Alex, Sarı-lacivertli kulübün Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Uzun, eski futbolcu Rıdvan Dilmen ile tercümanlardan Umut Köse, Başkan Aziz Yıldırım'ı, Asbaşkanlardan Şekip Mosturoğlu'nu, İlhan Ekşioğlu'nu, Altyapı koordinatörü Cemil Turan'ı ve Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan'ı ziyaret etti.

  "İNSANIN EN TEMEL HAKLARINDAN BİRİ ÖZGÜRLÜKTÜR"
  Ziyaret sonrasında Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamalardabulunan Alex, "Çok zor, çünkü bir insanın en temel haklarından biri özgürlüktür. İnsanın özgürlüğü elinden alındığı zaman zor anlar yaşıyor, zor durumlarda kalıyor. Ben bunun en çarpıcı örneğini, Başkanımızı ziyaret edip, onun özgürlüğünün elinden alındığını gördük. Gerçekten üzüldük" diye konuştu.

  "SAĞLIK AÇISINDAN DA BİR PROBLEMİ OLMADIĞINI GÖRDÜK"
  Aziz Yıldırım'ı görmelerinin kendisine bugün nasip olduğunu belirten Alex, "Uzun bir süredir Başkanımızı göremiyorduk. Görmek bugün nasip oldu. Benim özellikle, sağlık durumu konusunda endişem vardı. Acaba sağlık durumu nasıl diye. Gerçekten iyi görünüyor. Sağlık açısından da bir problemi olmadığını gördük. Güçlü görünüyorlar. Başkan bugün güçlü görünüyordu. Bunlar benim için çok önemliydi. Özelikle sağlık durumu konusunda bir sıkıntı var mı diye endişe duymuştum. O konuda da hiçbir sıkıntı olmadığını gördük. Uzun bir aradan sonra görmek bizim için çok değişik" ifadelerini kullandı.

  "BAŞKANIMIZ TEKRAR ARAMIZA DÖNECEKTİR"
  Aziz Yıldırım ile fikir alışverişinde bulunduklarını vurgulayan Alex, "Bu içinde bulunduğu zor durumdan onu çıkarmak için biz de elimizden geldiği kadar, saha içerisinde ona destek vereceğimizi anlattık. Bizden bir takım ricaları oldu. Onları bizle paylaştı. Güzel bir fikir alışverişi oldu. Orada, çok iyi bir şekilde, güçlü bir şekilde bulunduğunu, güçlü bir duruş sergilediğini kendi gözlerimle gördüm. Bu benim için çok önemliydi. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Neler yapabiliriz? Nasıl düzeltebiliriz diye. Ümit ediyorum ki ilerleyen günlerde de, en kısa zamanda onu serbest bırakacak kararlar çıkacaktır. Başkanımız tekrar aramıza dönecektir" dedi.

  "TARAFTARLARIMIZ BAŞKANIMIZ İÇİN DE DUA ETSİN"
  Enerjiye inandığını söylen Alex, Sarı-lacivertli taraftarlardan birdeistektebulundu:

  "Herkesin dua ettiğini biliyorum. Taraftarların her dualarında başkan içinde dua etmelerini diliyorum. O dualar bir enerji bütünlüğü olur, toplanır, Başkanımızın zor zamanlarında ona enerji olarak geri döner. Ben de taraftarlarımızdan böyle de bir istekte bulunuyorum."

  "HERKESİN SELAMINI GÖTÜRDÜM"
  Alex ne konuştukları ile ilgili soru üzerine ise, "Çok özel bir şey konuşulmadı sadece ben bütün ailemden, tanıdıklarımdan ve Samandıra personelinden, beraber top oynadığımız arkadaşlarımda selam götürdüm. O da bunları çok güzel bir şekilde karşıladı. Üç aydır orada ve zor durumlar atlatmış bir insan. Öyle özele değil de genel anlamda her şeyin yolunda gittiğine dahil pozitif mesajları verdik" şeklinde konuştu.
   


Sayfayı Paylaş