Kapadokyada Nerede Yemek Yenir

Konusu 'Turkey' forumundadır ve GamZe tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Kapadokyada Nerede Yemek Yenir
  Kapadokya'nın en meşhur yemeği Testi Kebabı ve Çömlek Fasülyesi'dir.

  Göl Restaurant, Kapadokya bölgesine araba ile geliyorsanız yol üzerinde konaklayabileceğiniz enteresan yerlerden birisidir. Kırşehir ili sınırları içinde bulunmaktadır. Konumu Ankara, Kapadokya arası yolun tam ortasında denk geldiği için hem bir süre dinlenmek hem de biraz nefes almak için ideal bir yerdir. Adını hemen kıyısında kurulduğu Çuğun Baraj Gölü 'nden almaktadır.

  Nevşehir yönünden geliyorsanız Kırşehir'i 20 km kadar geçtikten sonra fotoğrafta gördüğünüz tabeladan döneceksiniz. Ankara yönünden geliyorsanız dönüş ters tarafta kaldığı için biraz ileriden dönüp gelmek gerekiyor. Zaten hemen hemen bütün dinlenme tesisleri aynı bölgede bulunuyor.

  Kapadokya maceranızı unutulmaz kılmak için uğramanız gereken duraklardan birisidir Bizim Ev Restoran. Dizilerde, filmlerde başrollerde oynamış eski Avanos evlerinin otantik sokakları ve büyülü atmosferi içersinde yer alan mekan, iki eski Avanos evi'nin orjinal mimarisi korunarak yeniden dekore edilmesi ile hayata geçirilmiş. Hani demiştik ya her Avanos'lu az çok sanatçıdır diye, gerçekten de restoranın işletmesini yapan Ferit EREN ve ailesi mekanın mimarisinden, dektoratif düzenlemesine kadar her ince detayın bütün tasarımını kendileri yapmış.
   


Sayfayı Paylaş