Kapadokya Balon Turları

Konusu 'Turkey' forumundadır ve GamZe tarafından 4 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Kapadokya Balon Turları
  Kapadokya'nın muhteşem manzarası eşliğinde Balon uçuşlarına katılabilirsiniz.

  Kısa tur
  Yaklaşık 45 dk. uçuş - Sabah 5 civarı başlar, 7 civarı biter.

  Uzun tur
  Yaklaşık 1 saat 15 dk. uçuş - Sabah 5 civarı başlar, 8 civarı biter.

  Genel bilgi
  Sıcak hava Balonları, 28ºC'nin üzerinde ve aşırı rüzgarlı koşullarda uçamadığından, uçuşlar meteorolojik koşulların uygun olduğu sabah saatlerinde yapılmaktadır. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız yolcularımızı otellerinden alır ve kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, yolcularımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Sıcak hava balonlarında yönlendirme imkanı yoktur.turkeyarena.com
  Rüzgar yönünde hareket ederler. Fakat havanın değişik irtifalarında rüzgar yönleri farklı olabilir. Pilot, yükselip alçalarak gitmek istediği yöne uygun rüzgarı bulmaya çalışır. Uçuş süresince Balonlar yaklaşık 1000 feet lik yüksekliğe çıkarak güneş doğuşunu,vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını yolcularımıza seyretme imkanı verir. Uçuş sonunda yolcularımız için şampanyalı bir kutlamamız vardır. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası ve balon şapkası verilmektedir. Balon uçuş macerası bitiminde yolcularımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. ugursan New Member

  Büyülü Vadi Kapadokya'yı görmenin en güzel yolu balon turlarıdır. Balon turlarımıza katılarak kendinize ve sevdiklerinize eşsiz bir tatil armağan edebilirsiniz. Uçuşlarımız esnasında tanıtım yazısı , reklam gibi unsurları kullanabilirsiniz 1 kisi ucreti 120 euro yerli 130 euro yabanci icindir..

  Genis bilgi adresimiz
  Cappadocia Balloons Tour Goreme Kapadokya
   

Sayfayı Paylaş