Kantoron Yağı Kılcal Damar Tedavisi

Konusu 'Soru-Cevap' forumundadır ve Misafir tarafından 3 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Misafir Guest


  Kantoron yağı kılcal damarı iyi edermi?
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  Kılcal Damar Problemi İçin Doğal Maske

  *3 yemek kaşığı beyaz kil, bunu macun kıvamina getirene kadar su ekliyoruz.
  *Bunun içine yarım patates ekliyoruz. Patetes k vitamini içerir. Yarım patatesi rendeleyeceksiniz.Varsa mevsiminde taze badem de kullanabilirsiniz,
  *2 tatlı kaşığı kantaron yağı ekliyoruz, (varis ve kılcal damar tedavilerinde çok önemlidir, damar çeperini güçlendirir. Büzüşmelerini sağlayarak dışarından görünümünü rahatlatır.
  Hafif sulu bir kavamı olacak göz çevresi hariç göğüs dekoltesine kadar kullanın. 15 dk sonra soğuk su ile yıkayın ardından nemlendirci kullanın 10 günde bir eğer cildiniz çok yağlı ise haftada 1 ve akşamları kullanın.
   
 3. ot-gu Genel Sorumlu

  Kılcal Damar Tedavisi Bitkisel: Kılcal damar tedavileri bitkiler yoluyla yapılamaz. Yüzde kılcal damar sahip kişiler cildi tahriş eden tüm yöntemlerden uzak durmalıdırlar. Meyve asitli peelingler bitkisel orijinli olmalarına rağmen kılcal damarlı cilt yapısına sahip olanlar uygun değildirler. Tüm peeling yöntemleri bitkisel, kimyasal veya mikrodermabrazyon olsun, kılcal damar şikayeti olanlara ihtiyaç halinde dikkatlice yapılmalı veya tercih edilmemelidirler.

  Kılcal damar şikayeti olanlar sebze ve meyve açısından zengin beslenmelidir. Yoğun antioksidan içeren sebze ve meyveler cildi sağlamlaştırarak kılcal damar artışına engellemeye destek olabilir. Yüksek glisemik açıdan zengin beslenmek ( beyaz un, şeker, aşırı meyve tüketimi, aşırı pirinç…) vücutta iltihapsal süreci başlatarak kılcal damar artışını tetikleyebilir. Bu sebeple sağlıklı beslenmek tüm hastalıklarda olduğu gibi kılcal damar şikayetlerinde de önemlidir.

  Kılcal damar ve yüz kızarıklık kremleri yatıştırıcı, besleyici ve antioksidan özellikleriyle lazer tedavilerini destekler. Kremler kılcal damarları yok edemez, sadece deriyi destekleyerek kılcal damar artış hızını kesebilir.

  Kılcal damarlara faydalı bitkisel maddeler:
  · Silymarin (devedikeni ekstresi)
  · Prickly pear (hint inciri)
  · Aloe vera
  · Bisobolol
  · Allantoin (karakafesotu ekstresi)
  · Panthenol (papatya ekstresi)
  · Witch hazel (güvercin ağacı)
  · Tea tree oil (çay ağacı yağı)
  · Evening primrose oil (akşam çuha çiçeği)
  · Ginkgo biloba
  · Gren tea ( yeşil çay)
  · Saw palmetto (cüce palmiye)
  · St John’s wort (sarı kantaron)
  · Licorice extract (meyan kökü ekstresi)
  · Feverfew (Gümüşdüğme)

  Kaynak: mddermatolojicom
   

Sayfayı Paylaş