Kamerasız da harika fotoğraflar çekilebilir!

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve OrKuN tarafından 10 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  [​IMG]
  Fotoğraf makinesi kullanmadan da inanılmaz fotoğraflar çekilebiliyor! Nasıl mı?
  Harika bir fotoğraf makinesine sahip olabilirsiniz ancak olağanüstü bir fotoğraf elde etmek için bir fotoğraf makinesi şart değil. Özel yetenklere sahip bazı sanatçılar hiçbir düğmeye basmadan, bazı kimyasalları kullanarak inanılmaz fotoğraflar elde ediyorlar.

  Peki bu resimler fotoğraf makinesi kullanılmadan nasıl elde ediliyor? Aslında oldukça basit. Gümüş tuzu ile kaplı bir fotoğraf kağıdı, resmi ışığa duyarlı bir yüzeye geçiriyor. Ancak hepsi bununla bitmiyor, her sanatçının kendine göre bazı yöntemleri var. Bazılarının yöntemleri su, kırık cam ve hatta bazen kendi vücutlarını da içeriyor, dolayısıyla oldukça karmaşık.

  Örneğin Susan Derges, fotoğraf kağıtlarını bir göle daldırıyor, resmi ortaya çıkarmak için ay ve flaş ışığını kullanıyor. Ve ortaya inanılmaz bir sonuç çıkıyor.

  Floris Neauss ise çalışmalarında insan vücudunu kullanmış. Modelin durduğu konuma göre resimde bulutlu bir görünüm oluşturuyor ve bu dikkat çekici bir efekt olarak göze çarpıyor.

  [​IMG]
   


 2. pult Well-Known Member

  Serkan güzel paylaşım teşekkürler,çoğu insanın bilmediği bir şeydir bu,bir çeşit fotoğrafçılıktır,sabır isteyen karmaşık bir süreci vardır..
   

Sayfayı Paylaş