Kameralı ipod'lar geliyor

Konusu 'Ev Teknolojileri' forumundadır ve pult tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  AppleInsider'in haberine göre,çok yakınlarda kameralı ipodlar gelecekmiş,genelde Apple camiasından tutarlı haberler veren AppleInsider'in pek yanıldığı olmamıştır.

  Habere göre,Eylül ayında duyurulacaklar ve bunu iTunes 9′un çıkışı takip edecek. iTunes 9‘a,Facebook ve Twitter başta olmak üzere sosyal ağlarla etkileşim özelliği geliyormuş. Apple, bu konuda geç bile kaldı. Ancak bu fonksiyonelliğin nasıl sağlanacağı ve iPod’a neler kazandıracağı bilinmiyor.

  Belki de hepsinden önemlisi, Coctail isimli yeni bir dosya biçimi. Bunun tam olarak nasıl işlediğini bimiyoruz; ama bir video ya da mp3 ile ilgili metadata da, ki bunlar arasında şarkı sözleri, notalar gibi bilgiler olabiliyor, dosya ile birlikte depolanıyor. Coctail, belki de EXIF gibi bir tanımlama olacak ve medya dosyalarına yamanabilecek. Ya da Apple çok sevdiği gibi kapalı oynamaya devam edecek ve sadece kendi cihazlarının açabildiği tuhaf bir dosya biçimi ortaya çıkaracak,bakalım Apple neyin peşinde.
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  kamerada olması gerekir bence tpx
   
 3. pult Well-Known Member

  Aslında geç kalınmış bir özellik,artık bundan sonra bütün firmalar kamera yarışına girerler artık.
   
 4. EmRe Well-Known Member

  ozaman şuan ipod almayalım, bir müddet ertelemek gerek ;)
   
 5. pult Well-Known Member

  ipod'da kamera olayı bellisiz bir süre için ertelenmiş durumda.
   
 6. OrKuN Well-Known Member

  ertelemenin sebebini açıklamışlarmı pult hocam heralde satış politikalarını bozmamaları içindir, üreticilerin stokları doludur eriyene kadar bekleyebilirler veya diğer ürünlerin satışlarını etkileyeceği için birden fazla özellik eklenmesi şimdilik rafa kaldırmayıda düşünmüş olabilirler.
   
 7. pult Well-Known Member

  SeRKaN,aslında günler öncesinde nete sızan fotoğraflarda yeni ipod konseplerinin üzerinde kamera açıkca görülüyordu,ama apple şu günlerde böyle bir çalışmanın olmayacağını ve nete sızan fotoğraflardaki modellerin aslında kamerasız olduğunu belirttiler,öbür yandan aylar önce apple yetkilileri kameralı ipod'ların yolda olduğunu belirmişlerdi,onlarda ne dediğini bilmiyorlar:D
   

Sayfayı Paylaş