Kamburluk Nasıl Tedavi Edilir, Tedavisi

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 10 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Kamburluk Nasıl Tedavi Edilir, Tedavisi
  Erken tedavi ileriki dönemlerde ortaya çıkacak bir çok sorunun önüne geçecektir. Bunun için ilk fark edildiği anda doktora başvurulması şiddetle önerilmektedir.

  Eğrilik derecesi 50’nin üzerinde olan çocuklarda büyüme ile bu derece artabilir ve ileriki dönemlerde hastalık ile ilgili ek sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

  En sık şikayet olan ağrı ortaya çıktığında ağrı kesiciler kullanılabilir. Bu dönemde istirahat ile de ağrılar azalmaktadır. Hastalar fazla hareketten kaçınmalıdırlar.

  Çocuklarda korse tedavisi ile ilerlemenin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Büyüme periyodunun sonuna kadar korse tedavisine devam edilmelidir. Korse tedavisi ile basınç bölgeleri ayarlanır ve en uygun pozisyon ayarlanmaya çalışılmaktadır.

  Eğer eğiklik derecesi 75 derece ve üzeri ise sorun cerrahi operasyon ile düzeltilebilinmektedir. Cerrahi operasyon sonucu eğiklik tamamen iyileşebilmektedir.

  Eğer çocuğunuzda ya da yakınınızda normalden farklı olarak bir eğrilik şüpheniz varsa en kısa süre içerisinde mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz. Unutmayın ne kadar kısa sürede teşhis konulursa hastalığın tedavisi o kadar olumlu sonuçlanmaktadır.
   


Sayfayı Paylaş