Kalkanda Nerelere Gidilir, Kalkanda Nereler Gezilir

Konusu 'Antalya' forumundadır ve GamZe tarafından 30 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Kalkanda Nerelere Gidilir, Kalkanda Nereler Gezilir
  Yatların konaklayabileceği ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri marinası,sevimli barları, iskeledeki balık lokantaları, incik boncuk el işi satan tezgahları, dükkanları, temiz pansiyonları ve otelleriyle sıcak bir hava yaratır.Marinadan kalkan tekneler çevreye günübirlik turlar düzenliyorlar. Bu turlarla Kaputaş, Patara, Kaş ve Kekova adası çevresine gidebilirsiniz. Bezirgan yaylası ve İslamlar Köyü de mutlaka görülecek yerler arasındadır.
   


 2. GamZe Moderator

  Doğa Sporları
  Bölge dalış için çok uygundur. Öksüz Ada da limana yaklaşık 40 dakika uzaklıktadır. Genellikle gece dalışlarının yapıldığı adada iki dalış noktası vardır. gece dalışları daha sığ sularda yapılmaktadır. 7-8 metrelerden sonra ahtapot ve karavidaların kovuklar içinde belirmesiyle renkli dakikalar başlamaktadır. Diğer dalış noktalarına da yakınlığından dolayı gündüz dalışlarında gezgin baraküda ve lagoslar görülmektedir.

  Alışveriş
  Kalkan da incik boncuk el sanatları ve özel kök boyası ile yapılmış el dokuması kilim ve halılar yörenin kültürünü ve anadolu sanatlarını için güzel örnekler teşkil eder. Bu elsanatlarını yol üzerinden temin edebileceğiniz gibi, yaylalara yapacağınız gezilerde veya Kalkanda ki küçük dükkanlardan alabilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş