Kalkan Gezilecek Yerler

Konusu 'Antalya' forumundadır ve GamZe tarafından 24 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Kalkan Gezilecek Yerler
  Günümüzden yaklaşık 3000 yıl bölgede kurulmuş ve Dünya’daki ilk demokrasi örneği ile yönetilen Likya Uygarlığı’nın yaşadığı ve sayısız kentler kurulmuş olan Antalya ile Fethiye arasındaki toprakların hemen hemen ortasında bulunan beldemizde bu döneme ait şehir kalıntısı veya yerleşim olmamasına rağmen yakın çevresinde bir sürü antik kent ve kalıntı bulunmaktadır. Fethiye’den Antalya’ya kadar süren 509 Km’lik Likya Yolunun üzerinde olan Kalkan, Fethiye’ye doğru PATARA, XANTHOS, LETOON, PINARA ve TLOS antik kentlerine , Antalya’ya doğru ise SIMENA ve MYRA antik kentlerine çok yakındır.

  Sular şehri SAKLIKENT, 8 Km içerilere kadar giden Kanyonu ile sıcak yaz günlerinde görülmesi gereken serin bir alternatiftir.

  Beldemiz sınırları içinde olan Kaputaş Plajı altın sarısı kumları ile Türkiye’nin tanıtım filmlerinin vazgeçilmez öğesidir. Caretta kaplumbağalarının da üreme bölgesi ve 18 KM’lik Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise en büyük 2.büyük plajı olan PATARA PLAJI’da görülmesi gereken yerlerden biridir
   


 2. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş