Kalem Balığı (Nannostomus beckfordi)

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 14 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Kalem Balığı (Nannostomus beckfordi)
  Akvaryum piyasamızda az tanınan bir balıktır Kalem Balığı (PencilFish). Küçük yapılı, gövdesinin ortasında boydan boya seyreden bir siyah çizgiye sahip olan bu balık bence yeni başlayanların kolayca besleyebileceği bir türdür. Buna ek olarak renkli ve sakin balıkların karmalarından hoşlananlara şiddetle tavsiye ederim.

  Anavatanı Brezilya olan bu balığın erkekleri kırmızı ve mavi renkler açısından daha zengindir. Erkekler arası rekabet Çiklitlere oranla çok sakin seyreder ancak yanyana gelen erkeklerin hareketleri ilgi çekicidir. Erkekler daha ince yapılıyken dişiler belirgin birer karına sahiptirler.

  Özel su koşulları gerektirmezler. Sıcaklık konusunda da çok seçici değildirler. 20 derecenin üzerinde olmak şartıyla hemen her su koşulunda yaşarlar. Yem şeçmezler. Açıkcası pek çok canlı doğurandan çok daha zahmetsizdir ve hastalıklara dayanıklıdır.

  Su seviyesinin orta ve üst katmanlarını kullanması dip balıkları ile karma yapılmasına imkan verir. Artemia ile beslerseniz hem renk hem de form açısından ideal görünüm yakalayabilirsiniz.
  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş