Kakao Yağının Saça Faydaları

Konusu 'Saç Bakımı' forumundadır ve Pelin tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Kakao Yağının Saça Faydaları

  kakao yağı saç, kakao yağı saça nasıl uygulanır, kakao yağının saçta kullanımı, kakao yağı ile saç bakımı

  Kakao Yağının Saça Faydaları
  Tropikal iklimlerde kakao yağı saç bakımından cilt bakımına kadar pek çok alanda kullanılan, %100 doğal bir ürün olarak dikkat çekiyor. İçinde bulunan antioksidanlar sayesinde pek çok sağlık sorunu için yardımcı tedavilerde kullanılan kakao yağı saçların sağlıklı parlaklığına kavuşması, nemlendirilmesi ve yumuşak olması için en çok kullanılan doğal ürünlerin ilk sıralarında gelmekte. Kakao yağının saça faydaları kısa zamanda görülebileceği gibi uzun dönemli kullanım içinde uygun.

  Kakao yağının saça faydaları sadece mevcut saçların daha sağlıklı görünmesi ile sınırlı değil. Bu yönde bilimsel olarak bir çalışma yapılmamış olsa da kullananların verdiği bilgiler kakao yağının saçların uzama dönemini kısalttığı yönünde. Yani düzenli olarak kakao yağı kullanarak saçlarınız daha sağlıklı ve daha kısa sürede (kesin olamamakla birlikte) uzamasını sağlamanız mümkün.

  kakao yağı saça nasıl uygulanır
  Öncelikle kesinlikle kaliteli bir kakao yağı almalısınız. Aldığınız ürünün üzerinde “işlenmemiş, organik, %100 doğal” gibi ibarelerin olup olmadığına dikkat edin.

  Kakao yağı genellikle katı halde satılmakta. Saçlarınıza daha kolay sürebilmek için katı yağı cam bir kavanoza alın ve sıcak su dolu bir kaba yerleştirerek sıvı hale gelinceye kadar bekletin.

  Yağı saçlara sürmek için en uygun zaman duşa girdiğiniz zamandır. Saçlarınızı iyice ıslatın ve sıvı haldeki yağı avucunuza dökerek yayın ve saçların diplerinden uçlarına kadar sürün. Parmak uçlarınızla masaj yaparak saç derinize de iyice yedirin.turkeyarena.net Bir kaç bezelye büyüklüğünde bir yağ tüm saçınıza ve saç derinize yeterli olacaktır ancak saç telleriniz kalınsa veya saçlarınız uzunsa daha fazla yağa ihtiyaç duyabilirsiniz. Her tutama eşit derece sürdüğünüzden emin olun.

  Yağın saçınıza nüfuz edebilmesi için tavsiye edilen süre 45 dakika ile 1 saat arasında. Bu süre geçtikten sonra içinde nemlendirici bulunmayan bir şampuan ile yağı saçınızdan temizleyebilirsiniz. Ilık suyla bir kaç kez durulayarak yağın saçınızdan tamamen çıkmasını sağlayın.
   


Sayfayı Paylaş