Kafur Yağı Faydaları ve Kullanımı

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 16 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Kafur Yağı Faydaları ve Kullanımı
  Genç kafur ağacının kökünden gövdesinden elde edilir. Sril Lanka'da Çin ve Japonya'da yetişir. Kâfur yağı beyaz renkte billuri bir maddedir.

  Faydaları: Kan dolaşımını stimule eder. Serinletici ve tonik etkisi vardır. Boyun ağrılarında kullanılmaktadır. Stresin giderilmesinde etkisi mevcuttur. Kas ağrılarında burkulmalarda ağrılarda etkilidir. Astım bronşialede ve balgamın söktürülmesinde faydalıdır. Sindirim sistemi hastalıklarından kabızlıkta karındaki oluşan gazlarda ishallerde safra taşlarının tedavisinde kullanılır. Aknede yanıklarda yağlı ciltlerde derideki ülseratif yaralarda kaslardaki gerilimin giderilerek derinin yumuşamasında kullanılmaktadır.turkeyarena.net Solunum istemi hastalıklarından akciğer ödeminde etkisinden dolayı öksürük ve soğuk algınlığında pnomonide kullanılmaktadır.

  Kafur Yağı Nasıl Kullanılır? Masaj tarzında uygulamada dilüe edilmelidir. Doğrudan ağrılı bölgeye uygulanır. Birkaç damla pamuğa damlatılarak vücuda sürülmekle böceklere karşı korunmada faydalıdır. Kâfur yağı astım bronşiti olan hastalarda inhalasyon yolu ile kullanılmamalıdır.

  Uyarı: Hamilelerde kullanımı sakıncalıdır.
   


Sayfayı Paylaş