Kadınları Anlama Kılavuzu

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 3 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Kadınları Anlama Kılavuzu
  Birileri oturmuş kadınları anlama klavuzu yapmış anlayınca ne olacak sanki dır dırımı bırakacaklar. Ama yinede birilerinin işine yararsa diye paylaşalım tabi.

  motzmotzmotzmotz

  İşte Kadınları anlama klavuzu rehberi;

  Utangaçsınız, bir türlü beceremediğiniz şeylerden biri de kadınlarla konuşmak! Ne zaman bir hatundan hoşlansanız nutkunuz tutuluyor. Onun ilgisini çekmeyi bir türlü başaramıyorsunuz ve kendinize güveniniz de gitgide azalıyor. Peki bu durumda ne yapmalısınız?

  1) Olayı abartıp, işin cılkını çıkarmayın. Karşınızdaki kadına karşı ne çok ilgisiz davranın, ne de onun ağzının içine düşün. Denge, anahtar sözcüğünüz olmalı.

  2) Olduğunuz gibi görünün. Kendinizi fazla övmeyin. Kendinizle dalga geçin, ama sakın aşağılık kompleksinden muzdarip zavallı bir erkek portresi çizmeye de kalkmayın.

  3) Genç kızlar sorunlu erkekleri sever, çünkü içlerinde yatan annelik duygusu harekete geçiyor böylece. Ama olgun bir kadına takılıyorsanız sorunlarınız hiçbir işe yaramaz, çünkü olgun kadınlar büyük olasılıkla genç kızken sorunlu bir erkek uğruna sürünmüş ve artık akıllanmışlardır.

  4) Kadının yaşına göre taktik geliştirmelisiniz. 20 yaşındaki bir kıza uzun ilişkilere bayıldığınızı söyleyebilirsiniz. Ancak bunu 25-30 yaşlarındaki bir kadına söylediğinizde alay konusu olursunuz, haberiniz olsun. Çünkü 25 yaşını geçen çoğu kadın, artık erkekleri çok iyi tanımışlardır.

  5) Erkeksi görünmek her zaman işe yarar. Ama durumu yine de abartmamakta fayda var. Karate, boks veya ağırlık kaldırma gibi sporlarlar yapıyorsanız bunlardan bahsedin ama abartıya kaçmamakta fayda var.

  6) Gizemli olun, ipin ucunu kaçırmayın. Aşırı ketum davranırsanız işler aleyhinize döner. Eğer kocaman bir eviniz ya da harika bir otomobiliniz varsa bunlardan da söz edebilirsiniz.

  7) Macerayı sevin. Bankacı olabilirsiniz ama bu kaya tırmanışı ya da yamaç paraşütü yapmanıza bir engel değil.

  8) Gezmeyi ve seyahate çıkmak da artı puan kazandırır.

  9) Güncel olaylardan söz edin. O sırada gündemde olan şeyler hakkında fikrini sorun. Böylece çevrenizle ilgilendiğinizi göstermiş olursunuz.

  10) Ona kendisi ile ilgili sorular sorun. Kadınlar dinlemeyi bilen ve seven erkeklerden hoşlanır.

  11) Müzik hakkında konuşun. Ona en çok sevdiği şarkıcının adını sorun, sonra da nazik bir şekilde alaya alın kadınlar hafif alaydan hoşlanır.

  12) Hayvanlara karşı özel bir merakınız olsun. Konuyu köpeklerden açın mesela.

  13) Köpekle başlayıp konuşmayı istediğiniz yöne çekebilirsiniz. Birçok kadın kedilere bayılır ve erkeklerin büyük bir bölümü de kedileri sevmez. Yani eğer kedileri seviyorsanız zaten 1-0 öne geçmiş sayılırsınız.
   


Sayfayı Paylaş