Kadının Aldatması Boşanma Süreci

Konusu 'Hukuk Rehberi' forumundadır ve Nysa tarafından 5 Ekim 2017 başlatılmıştır.

 1. Nysa Well-Known Member


  Kadının Aldatmasında Boşanma Süreci

  Evliliğiniz bir yılını doldurmuş ise, açacağınız boşanma davasını eşinizin duruşmada hazır bulunarak kabul etmesi halinde anlaşmalı olarak boşanmanız mümkündür. Anlaşmalı olarak boşanmanın hemen gerçekleşebilmesi için, eşinizin ve sizin varsa nafaka, tazminat ve velayet ile ilgili taleplerinizde de anlaşmış olmanız gerekmektedir.

  Anlaşmalı boşanmada boşanma sebebi açıklanma gerekliliği bulunmamaktadır.Buna rağmen eşiniz aldattığını duruşmada kabul etmesi sonucu bu tutanaklara geçecektir.Durumada boşanmayı özgür iradenizle istediğinizi ve anlaşma koşullarını kabul ettiğinizi bildirmeniz üzerine hakim yasal koşullar oluştuğu için boşanmaya hükmedecektir.

  Evlilik birliği bir yılını doldurmamış ise, eşinizin aldatmayı kabul etmesi boşanma sebeplerinde KUSURLU olduğunu kabul etmesi anlamına gelecektir. Fakat kabul beyanı yanında tanık da dinlenecektir.

  Eşiniz eğer aldatmayı kabul etmez ise, açacağınız davada eşinizin kusurlu olduğunu tanık ifadeleri ve varsa başka her tür delil ile ispatlamanız lazımdır.

  Boşanma davası ile birlikte, nafaka ve maddi vemanevi tazminat olmak üzere iki tür tazminat talep edebilirsiniz.

  Herhangi bir hak kaybına uğramamak için ve daha fazla ayrıntı için lütfen doğrudan hukuki yardım alınız.

  Kaynak: Türk Hukuk Sitesi
   


Sayfayı Paylaş