Kadıköy Moda Gezilecek Yerler, Ne Yapılır

Konusu 'İstanbul' forumundadır ve GamZe tarafından 22 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Kadıköy Moda Gezilecek Yerler, Ne Yapılır
  kadıköy modada nereye gidilir, kadıköy modada nereler gezilir

  “Kadıköy” denilince akla ilk önce o eşsiz güzelliğiyle sizi çeken Moda Sahili gelir. Geçmişte birçok köşklere ve yalılara ev sahipliği yapmış olan Moda Sahili şimdilerde kıyısını, çay bahçeleri ve apartmanlara bırakmış olsa da çekiciliğinden hiçbir şey eksiltmemiştir.

  Moda, Anadolu yakasının en gözde sahillerindendir. Kadıköy’den başlar, Kalamış’a kadar uzanır. Bisiklet sürmek isteyip de bu koca şehrin ortasında kendinize bir yer bulamıyorsanız bu uzun mesafeli sahil yolu size aradığınız keyfi sunabilir. İster bisiklete binin, isterseniz sevdiğinizin elinden tutup şöyle bir gezinin. Moda’da, deniz kokusu bile bir başka gelir burnunuza.

  Moda Sahili’nde yorulup da bir mola vermek isterseniz başınızı çevirdiğinizde, size yukarıdan göz kırpan, neşeli çay bahçelerini göreceksiniz. Ailelerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bu çay bahçeleri daha ilk bakışta, size sessizliğin ve doyumsuz maviliğin keyfini çıkarmayı vaat ediyor olacak.

  Eğer istediğiniz kapalı bir mekansa Moda Sahili’nin Kadıköy girişinde, temelleri 1916 yılında atılmış Moda İskelesi sizi bekliyor olacak.

  Kadıköy’den kalkan dolmuşlarla Moda İskelesine ulaşım çok kolay bir hale geldi. İsterseniz tramvaya binerek yolculuğunuza Bahariye Caddesi’nden de başlayabilirsiniz. Hatta öyle ki yürümeyi biraz sevenlerdenseniz ortalama 20 dakikalık bir yolculuğun ardından da buraya ulaşabilirsiniz. Fiyatları da hesaplı olan bu tarihi mekanda menü pek zengin olmasa da, denize sıfır bir masada, tatlı bir rüzgar yanağınızı okşarken yudumlayacağınız sıcacık çayın, size sonsuzluğunu hatırlatacak olan mavi denizin ve zaman zaman gözünüze takılacak olan yelkenlilerin tadı bu İskele de bir başka oluyor.
   


Sayfayı Paylaş