Kabak Koyuna Nasıl Gidilir, Kabak Koyu Ulaşım

Konusu 'Fethiye' forumundadır ve GamZe tarafından 3 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Fethiyeden Kabak Koyuna Nasıl Gidilir

  Kabak Vadisi Muğla kıyılarında, Fethiye'ye 32 km, Ölüdeniz'e 16 km uzaklıktadır. En Yakın havalimanı Dalaman havalimanıdır.

  1. Dalaman'a uçun.
  2. Havaş otobüsüne binerek Fethiye otogarına gelin. Bu size 20 TL'ye mal olacaktır.
  3. Fethiye otogarının çıkışından Kabak dolmuşuna binin. Yazın her 2 saatte bir Kabak dolmuşu bulabilirsiniz, Eylül'den sonra bu rakam günde 2 adete düşer.
  4. Son durağa geldiğinizde sırt çantanızı yüklenip Likya yolundan vadiye doğru inin. İniş esnasında kırmızı-beyaz işaretli taşlar yolunuzu bulmanıza yardımcı olacaktır.

  Kabak Koyuna Fethiye otogardan kalkan Faralya dolmuşlarıyla gidilebilir. Bu dolmuşlar aynı zamanda Ölüdeniz’e de uğrar. Ölüdeniz’den sonra stabilize denilebilecek tehlikeli bir yoldan Faralya köyüne ulaşılır. Bu yolculuk yaklaşık 1 saat sürer. Faralya köyünden sonraysa aşağı vadiye doğru yaklaşık 20 dakikalık bir patika yürüyüşü yapılır.turkeyarena Bu patikada ilerlerken Likya Yolu’nun bir bölümü olduğundan kırmızı-beyaz çizgilerle belirtilmiş işaretler takip edilmelidir.

  Alternatif ulaşım metodları da var. Bunlardan biri deniz yoluyla yapılan yolculuktur. Hergün saat 19:00 civarı bir tekne koya geldiği gibi herhangi bir tekneyle pazarlık yapılarak da buraya ulaşmak mümkün olabilir.

  Özel arabayla da vadiye kadar inmek mümkündür, eğer arabanıza acımıyorsanız. Zira yol oldukça kötüdür. Ancak traktör, 4×4 gibi araçlarla sağlıklı bir yolculuk yapılabilir.
   


Sayfayı Paylaş