K2 belgesi nedir

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 27 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  K2 yetki belgesi nedir?
  ulaştırma bakanlığı k2 belgesi

  Nedir bu K veya K2 Belgesi Kimleri İlgilendiriyor?
  K2 Belgesi Nedir: K2 belgesi, ticari maksatla taşımacılık yapmayan, sadece kamyon- kamyonet türü araçları ile firma iştigal konusu ile ilgili ürün ve emtialarını getir götür türünden taşımacılığını yapan firmaların bulundurması zorunlu olan bir belge türüdür.

  K2 Yetki belgesi: Firmanın kendi adına ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş taşıt veya taşıtlarla(kamyon-kamyonet), sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili eşya taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacaklara verilir.

  Kendi özmal araçlarınızla firmanızın ürün ve emtialarının getir götür türünden işlemlerini yapıyorsanız K2 belgesi almanız gerekmektedir.

  K2 yetki belgesi almak için başvuranların, kendi adına kayıt ve tescil edilmiş en az bir adet eşya taşımaya mahsus özmal taşıta(kamyon- kamyonet) sahip olmaları şarttır.

  K2 Belgesi Ücretleri:2012 yılında uygulanacak fiyatlar aşağıdaki gibidir.
  K2 Yetki Belgesi: 7.852 TL
  *K2 Yetki Belgesi: 1.177 TL
  Taşıt Kartı Bedeli : 74 TL

  K2 Yetki Belgesinde Son Durum:1 Mayıs 2010 tarihinde K2 belgesi kamyonetler için muafiyet sona erdi. Kamyonlar için önceki dönemde başlamış olan denetimler kamyonet türü araçlar için de 1 Mayıs 2010 tarihi itibariyle başladı. 2012 yılında *K2 belgesinde %85 oranında indirim uygulanmaya devam edecek.
  Kaynak: meslekibelge

  k2 belgesi nedir nasil alinir, yıldızlı k2 belgesi nedir
   


Sayfayı Paylaş