K-9 Köpekleri Hakkinda Bilgi

Konusu 'Hayvanlar Alemi' forumundadır ve Pelin tarafından 3 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  K9 köpekleri resmi, k9 köpekleri özellikleri, k9 köpekleri fiyatları

  Köpekler için yaşam, bir maceradır. Ama bu macera sıklıkla insanlar onlardan çok şey bekledikleri için kafa karıştırıcı bir sürece dönüşür. Oysaki varlığından haberdar bile olmadıkları bu kuralları bozdukları için başları sık sık belaya girer.

  Köpekler gerçekte Lassie veya Rin-Tin-Tin’ e benzemezler. Bizim her sözümüzü ve düşüncemizi otomotik olarak anlamazlar. Onlar farklı bir türdür. Kapasiteleri ve iletişim sistemleri farklıdır. Bizim nazik yardımımızla, yaşam stilimiz ve kurallarımızı öğrenerek anlayabilirler. Köpekler tıpkı çocuklar gibi sevgi ve ilgiye muhtaçdırlar. Bizlerle birlikte hoş ve rahat bir şekilde yaşamaları için eğitime ihtiyaçları vardır.

  Verdiğim eğitimlerde, köpek ile sahibi arasında kurulan çok sayıda ilişkiye tanık oldum. Bu ortaklık düzgün gitmediği vakit, kaybeden tarafın çoğu zaman köpek olduğunu gördüm. Böylece problemi, köpekler ve sahipleri arasında kemikleşmeden önce, kaynağında gidermek gerektiğini tecrübe ettim. Çünkü köpekler, yavru oldukları zaman davranışlarını değiştirmek daha kolaydı. Sahiplerinin ise, bu dönemde öğrenmeye olan merakları daha fazla idi. Köpek sahipleri, sorumsuz ya da şefkatten yoksun insanlar değillerdi. Olan şey şu idi: Bu işi nasıl yapmaları gerektiği konusunda bilgileri olmadığı için yapamamaları idi.

  Ben, Köpek Eğitmeni ve Davranış Danışmanı olarak verdiğim eğitimlerde, minimum hata ile köpeklerde uygun ve doğru davranışı geliştirme ve onları mutlu yetişkinler haline gelmelerini sağlamaya çalışmaktayım.

  Bildiğim şey, iyi eğitimli bir köpek harika bir aile üyesi olabilir. Pozitif K-9’ da , aile dostu köpeğiniz için sevecen ve şefkatli eğitim metodunu kullanmaktadır. Yani, pozitif ödüllendirme eğitimi. Bu ödül bazlı eğitim tekniği ile; köpeğinizden ne istediğinizi ve ne beklediğinizi ona anlatabileceğiniz, özü doğrulama ve ödüllendirmeye dayanan bir metottur. Metot gerçekten işe yaramakta ve köpeklerde kendilerini son derece iyi hissetmektedirler.

  Köpek eğitimi; köpeklere değil, köpeklerle birlikte yaptığımız ve yaşayacağımız bir süreçtir. Siz ve köpeğiniz; ödül bazlı eğitim metodundan son derece hoşnut kalırsınız. Hatta köpeğinizle kurduğunuz ilişkinin ispatlanmış bu eğitim yöntemini uygulamaya başladığınızda güçlendiğini de fark edersiniz. Köpeğinizi nasıl eğiteceğinizi size ben öğreteceğim. Köpeğiniz eğitim vaktini eğlenerek geçirecek! turkeyarena.net

  Çünkü eğitim vaktinin büyük bir kısmını ödüllerle geçmesi, bu sürenin onun için çok eğlenceli olmasını sağlayacaktır.

  Pozitif K-9, birebir kişiye özel eğitimler ve konsültasyonlar ile, köpeğinize nizami ve uygun davranmayı öğrettiği kadar, diğer insanlar, köpekler ve diğer hayvanlarla sosyalleşmesini sağlamaya çalışmaktadır.

  k9 köpekleri eğitimi izle, k9 köpekleri dövüşü, k9 köpekleri dövüşü izle, k9 köpekleri satılık
   

  Moderatör tarafından son düzenleme: 9 Temmuz 2015

 2. OrKuN Well-Known Member

  köpekleri bende seviyorum ama günümüzde apartman dairelerinde yetiştirmek pek mümkün olmuyor, eski bahçeli evlerimiz güzeldi şimdi betornarme binaların arasında kaldık boğuluyoruz neyazıkki :(
   
 3. HoKKaBaZKraL Member

  dogru soyluyorsun arkadsım suanda apartmanda oturmuyorum ama bir sure once apartmandaydım evde beslemek mumkun olmuyor bahçede musait degil bu yuzdende onlara yemek alıp su alıp durdukları yere bırakıyorum yapabildigimi yapıyorum . ama bazı insanlar var canım sibirya kurtunu goldeni labrodoru sokaga atıyor eger bakmıcaksan almanın hic bir anlamı yok .
   
 4. Sana katılıyorum günümüzde ne kadar az bahçeli müstakil ev var almanlara karşı ciddi ciddi bir özlem duyuyorum keşke biz Türklerde böyle bahçemizde oturup toprakla uğraşıp köpeğimizi gezdirebilsek. Ama insanlar sağolsun hiç anlamıyorlar :mad: bu yüzden ben içime kapandım. İnsanlarla anlaşamıyorum bazıları hariç tabii. Hayvanlarla daha kolay anlaşıp dostluk kurabiliyorum. :D
   
  Moderatör tarafından son düzenleme: 9 Temmuz 2015

Sayfayı Paylaş