Julidochromis Transcriptus-Maskeli Julie, Tanganika Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 18 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Tanganika Cichlid
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...


  Ortak İsim: Maskeli Julie
  Bilimsel Adı: Julidochromis Transcriptus
  Dağıtım: Afrika/Tanganika-Kongo Cumhuriyeti Kıyıları
  Beslenme: Etobur
  Mizaç: Bölgeci-Kendi türüne çok agresif
  PH: 7.8-8.8
  Sıcaklık: 22C - 26C
  Maksimum Boy: 7 cm
  Ana renkler: Beyaz, Siyah, Mavi
  Cinsiyet: Erkekler dişilerden daha büyüktür.
  Bakım: Yem seçimi yapmaz.Her türlü kaliteli ticari yem, canlı gıda ve tablet yemlerle beslenebilir.Akvaryum bol kayalarla dizayn edilmelidir.Genelde çekingendir.Kayaların arkasında veya mağara dekorasyonlarda saklanır.
  Akvaryumda bir dişi ve bir erkek olarak yada diğer afrika cichlidleriyle birlikte tek olarak bakılmalıdır.Kendi türüne karşı çok agresiftir.Bu yüzden tek bakılmasında fayda vardır.Akvaryumda orta-alt yüzücüdür.
  Su şartları bu balık için çok önemlidir.Akıntı oluşturmaya dikkat edilmeli, kaliteli bir filtrasyon ve oksijen pompası kullanılmalıdır.Haftada bir %10 oranında normal su değişikliklikleri yapılmalıdır. turkeyarena.net
  Üretim: Üreme , kayalar arasındaki mağaralara yada saksı içine yumurtlama şeklinde olur.Genelde akvarist yumurtaları göremez.Çünkü, yumurtalar genelde gözle görülemeyecek gizli mağaralara bırakılır.30-50 adet yumurta olur.
   


Sayfayı Paylaş