Julidochromis Dickfeldi-Kahverengi Juli, Tanganika Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 17 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Tanganika Cichlid
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...


  Ortak İsim: Kahverengi Juli
  Bilimsel Adı: Julidochromis Dickfeldi
  Dağıtım: Afrika/Tanganika
  Beslenme: Etobur
  Mizaç: Bölgeci-Kendi türüne çok agresif
  PH: 8.0-8.5
  Sıcaklık: 24C - 26C
  Maksimum Boy: 11 cm
  Ana renkler: Kahverengi, Beyaz, Sarı
  Cinsiyet: Cinsiyet ayrımı çok zordur.
  Bakım: Yem seçimi yapmaz.Her türlü kaliteli ticari yem, canlı gıda ve tablet yemlerle beslenebilir.Akvaryum bol kayalarla dizayn edilmelidir.Genelde çekingendir.Kayaların arkasında veya mağara dekorasyonlarda saklanır.
  Akvaryumda bir dişi ve bir erkek olarak yada diğer afrika cichlidleriyle birlikte tek olarak bakılmalıdır.Kendi türüne karşı çok agresiftir.Bu yüzden tek bakılmasında fayda vardır.Akvaryumda orta-alt yüzücüdür.
  Su şartları bu balık için çok önemlidir.Akıntı oluşturmaya dikkat edilmeli, kaliteli bir filtrasyon ve oksijen pompası kullanılmalıdır.Haftada bir %10 oranında normal su değişikliklikleri yapılmalıdır.
  Üretim: Üreme , kayalar arasındaki mağaralara yada saksı içine yumurtlama şeklinde olur.Genelde akvarist yumurtaları göremez.Çünkü, yumurtalar genelde gözle görülemeyecek gizli mağaralara bırakılır.30-50 adet yumurta olur. turkeyarena.net
   


Sayfayı Paylaş