John F. Kennedy International Airport

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 10 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  John F. Kennedy International Airport

  [​IMG]

  NEW YORK CITY, NEW YORK

  Hava Alanı Adı: John F. Kennedy International Airport

  Adresi: JFK International Airport, Jamaica, New York 11430

  Genel Bilgi: Hava alanında 1'den 9'a rakamlarla gösterilen tam 9 tane terminal bulunmaktadır. THY 1 numaralı terminaldedir. Aktarmalı olarak gelinirken en çok tercih edilen hava şirketlerinden British Airways 7 numaralı terminalde, Swissair 4 numaralı terminalde ve Lufthansa 1 numaralı terminalde bulunmaktadır.

  Ulaşım:
  • Taxi: Terminaller önünden 24 saat boyunca binebileceğiniz taksiler mevcuttur. Ulaşım süresi ve ücreti şehrin hangi bölgesine gittiğinize bağlı olarak değişir. Ulaşımla ilgili detaylı bilgi için sitemizin New York bölümünden yararlanabilirsiniz.
  • Metro: Terminallerden metro istasyonuna ücretsiz çalışan servis otobüsleri mevcuttur. Diğer ulaşım araçlarına göre çok hesaplı olan metronun ücreti 1.50$'dır. Şehrin bölgelerine göre nereye ne kadar sürede ulaşabileceğinizi öğrenmek için sitemizin New York bölümünden yararlanabilirsiniz.
  • Araba kiralamak: Araba kiralama yoluyla ulaşımı tercih ederseniz, hava alanı içinde bulunan araba kiralama şirketlerinin standlarına gitmeniz gerekmektedir. Araba kiralama ücretleri araba türüne göre ve firmadan firmaya değişmektedir. Kiralamadan önce bir fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ederiz.
  "John F. Kennedy International Airport"a nasıl gidebileceğinizi öğrenmek için internette yol tarifi veren sitelerden de yaralanabilirsiniz. (Örnek:"MAPBLAST! Directions" sayfasına giriniz, "From" bölümüne bulunduğunuz adresi eksiksiz olarak yazınız ve "To" bölümünde Airport City kategorisi altında JFK: New York, NY'yi seçtikten sonra "GET DIRECTIONS" linkine tıklayınız.)

  Park: Uzun dönem (Long term parking) ve kısa dönem (Short term parking) olmak üzere iki seçenek mevcuttur.
  • Uzun dönem park ücretleri: 12 saate kadar 2$, daha sonra her iki saat için 2$ ve günlük maksimum 8$'dır. Uzun dönem park için 1 numaralı terminalin hemen yanındaki yeşil, mavi, turuncu ve kırmızı parkları kullanabilirsiniz.
  • Kısa dönem park ücretleri: Kısa dönem park yerleri tabelalarda "central terminal area parking" olarak gösterilir. Park ücreti ilk yarım saat 2$, iki saate kadar 4$ ve maksimum günlük 24$.
  Hava alanı resmi web sitesi
   


Sayfayı Paylaş