Japonya yöresel kıyafetler

Konusu 'Ülkeler' forumundadır ve RüzGaR tarafından 27 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  Japonyanın yöresel kıyafetleri nelerdir?
  Japonya'nın yöresel kıyafetleri, japonyanın geleneksel kıyafetleri, japon kıyafetler, japon giysileri, japonyanın yöresel giysileri, japonyanın yöresel kıyafet resimleri

  Japon geleneksel giysiler nelerdir? Her şeyden önce Kimono yoktu. Bu hafif ve kullanıcı dostu olduğu gerçeğini özellikle dolayı her biri tarafından sevilen bir giyim formu idi. Hala bu gün özel günlerde giyilir, ancak kullanım gerçekten azalttı. Japon geleneksel kıyafetler bu formu bir kez nedeniyle widespred edilir kullanımı ulusal kostüm olarak kabul edildi. Onu tam olarak kabul edilen Japon yakaladı önce Kimono başlangıçta giyim Çinli bir formu olduğu düşünülmektedir.

  Japon geleneksel giysi diğer biçimi Hakama olduğunu. Başlangıçta, eski günlerde, bir etek şeklinde idi ve Samurai tarafından giyilirdi. Nadiren giyilen Günümüzde her ne kadar, erkekler hem de kadınlar giymek.

  Hakama tamamlayan Uwangi adlı başka bir japon geleneksel giysi olduğunu.İki özellikle çok özel geceleriniz dövüş sanatları çeşit dahil olanlar için giyilirdi. Uwangi Hakama yukarıda takılan bir kat veya ceket formundadır. Sadece bu iki giyilirdi vesilelerle gibi, bu tür giyim takan özeldi. Samurais örneğin giysiler de görüldüğü üzere en çok yüksektir.

  Ayakkabı gelince, özel ayaklar için yapılan bazı Japon geleneksel giysi vardı. Tabi böyle bir örnektir. Küçük bir ayak giyim, bugünün ayak bileği çorap boyutu oldu. Ayak bileğinin yüksek olduğu ve büyük burun ve ayak geri kalanı arasındaki boşluğu çeşit vardı. Ayak giyim Bu tür nadiren bu gün giyilir.

  Zori özellikle ayaklar için tasarlanmış başka bir japon geleneksel kıyafetler idi. Bir sandal gibi aşınma ve bugün sandalet çok farklı değildi. Aslında yapılan sandalet çoğu bugün Zori bir gelişmedir.

  Diğer bazı japon geleneksel kıyafetler var ancak yukarıda vurgulanan bu en yaygın idi.

  [​IMG] [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş