James Bond un otomobilini Türkiye de Borusan satacak

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 6 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  UZUN zamandır Türkiye'ye getirmek için bir çok firmanın yarıştığı ünlü İngiliz lüks otomobil markası Aston Martin, Türk ortağını seçti. Bir süredir distribütör adaylarıyla görüşen şirket, sonunda kararını verdi ve Borusan Otomotiv'le distribütörlük için anlaştı. Böylece Borusan BMW, Mini, Land Rover markalarından sonra da James Bond'un otomobili olarak bilinen Aston Martin'in de Türkiye temsilcisi oldu.

  [​IMG]

  Satış ekimde başlıyor
  Cenevre'de görüştüğümüz Aston Martin yetkilileri, distribütörlük anlaşmasının yapıldığını ve ekim ayı itibariyle Türkiye'de satışın başlayacağını söylediler. Türkiye'de grey market üzerinde büyük talep görmesinin ardından distribütör arayışına giren İngiliz marka bunun için belirlediği 9 aday şirketle görüşmeler yaptı. Daha sonra bu sayıyı 3'e indiren Aston Martin, bir ay önce Türkiye'ye gelerek son kararlarını verdiler.

  Ford 1 milyar dolara sattı
  Daha önce Amerikan Ford'un bünyesinde yer alan Aston Martin, 2007 yılında Kuveyt sermayeli bir yatırım şirketine 1 milyar dolara satılmıştı. Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Vahapzade, 2007 yılından önce Aston Martin'i Türkiye'ye getirmek için uğraşmış, ancak Ford'un satması sonrasında bu projeyi rafa kaldırmıştı.
  03.03.2010, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş