Jaguarda Dizel X-Type Sadece 59.900 YTL

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 23 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Jaguar'da Dizel X-Type Sadece 59.900 YTL
  Artık dünyanın her yerinde lüks ve premium segmentlerde dizel araç modellerinin artması ve dizel araçların daha fazla satmasını gözlemliyoruz. Premium modeller yeni nesil turbo dizel motorlarıyla hem üstün performans hem de benzinli versiyonlarına yakın bir motor sessizliğini garanti ediyorlar.

  [​IMG]

  Özellikle Türkiye Jaguar Genel Distirbütörü Ortaklar Otomotiv yeni turbo dizel model yelpazesiyle ve Türkiye'ye özel fiyatlarıyla son dönemde çok başarılı. Özellikle Jaguar X-Type 2.0 Diesel, 2006 yılından beri Jaguar'a Türkiye'de satış rekorları kırdırıyor.

  Piyasadaki Diğer Firmaların Dizel Motor Versiyonları Benzinli Versiyonlara Göre Daha Pahallıyken, Jaguar’da Bu Tam Tersi; Yani Hem Alırken, Hem de Satarken Kazanıyorsunuz Jaguar X-Type 2.0 Diesel'de klasik deri döşeme, stage 4 X-Type 2.0 yeni nesil turbo dizel motor, ceviz ahşap iç donanım, DSC, cruise control, arka park mesafe kontol, elektrik ayarlı ve ısıtmalı koltuklar, ve daha bir çok yüksek standart bu özel fiyatın içinde sunuluyor.

  Performans ve Sessizlik Bir Arada:
  Premium sınıfında yer alan bu araç yaklaşık 1.5 ton olmasına rağmen 100km'de ortalama sadece 5.7lt dizel tüketiyor. X-Type’ın performansı ve turbo dizel motoru olmasına rağmen sessizliği inanılmaz. 2.000 cc.lik dizel motorun özellikle sollamalarda ve yokuş yukarı giderken hissettirdiği 350Nm'lik tork gücü nefesinizi kesiyor. Bir Jaguar X-Type sahibi: ‘’350Nm torku 2.000cc.’lik rakipler arasında yakayabilenler var mı diye bir araştırın’’ diye soruyor. Böyle olmasına karşın şehir dışında yakıt tüketiminin yol bilgisayarı tarafından 100km'de 4.6 - 5.0lt arasında gösterdiğini ekliyor.

  Satış Sonrası Servis Hiç Bildiğiniz Gibi Değil:
  Ayrıca Ortaklar Otomotiv Jaguar satış sonrası serviste de mükemmel hizmet sunuyor. Bakım fiyatlarının bu premium markadan hiç beklemediğiniz kadar makul olduğu söyleniyor.

  Bir Jaguar sahibi aracının aynı satış fiyatı etiketine sahip rakiplerinin, hatta orta sınıfta yer alan çoğu modelin periyodik bakım masraflarından çok daha hesaplı olduğunu söylüyor.

  Jaguar Showroom’una gittiğinizde size almayı planladığınız aracın servis aralıklarına göre bakım masraflarının ne olacağını gösteren bir tablo teslim ediliyor. Bu konuda aynı kişi şunları aktarıyor: ‘’Benim aracım 2006 model X-Type 2.0 Diesel, 49.000 km'de ve her 16.000 km'de bir yapılan periyodik bakım tutarları, bana aracı satın alırken verilen tablodaki değerleri ya tuttu ya da bu rakamların daha altında bile kaldı. 16.000 km’deki ilk bakım faturam topu topu 550 YTL’idi.’’

  Ayrıca Avrupa'nın en büyük Jaguar showroom ve servisi Türkiye’de. Ortaklar Otomotiv’in Anadolu yakasındaki müşterilerine hizmet verdiği Kartal'daki showroom'u toplam bin 200 metrekarelik alandan oluşuyor. Burası "Avrupa’da sadece Jaguar’a tahsis edilmiş en büyük showroom" olarak onaylandı. Showroom servis merkezinin de bulunduğu 4 bin metrekarelik alan içerisinde yer alıyor. Showroom'da satış, servis bekleme, dinlenme ve toplantı odalarının yanı sıra ’Kendi Jaguar’ını Oluştur’, ’Dizayn Stüdyosu’, ’Jaguar Butik’ ve ’Araç Teslimat’ gibi özel bölümler de yer alıyor. Yurt dışındaki Jaguar showroom’larında da bulunan 'Hero Car' bölümünde ise pazara son olarak sunulan model sergileniyor.

  Bu arada, Jaguar X-Type Amerika'da kadınların en çok tercih ettikleri modeller arasında ikinci sırada yer alıyor. Prestiji, kendini kanıtlamış kalitesi, performans/yakıt ekonomisi, ve 2008 model son 25 otomobil için geçerli olan 59.900 YTL özel anahtar teslim fiyat etiketiyle de Türkiye'de de tüm taşları yerinden oynatmaya devam edecek gibi görünüyor.

  Jaguar X-TYPE 2.0 Diesel 2008 Standart Donanım:
  Klasik Deri Döşeme
  Ceviz Ahşap İç Donanım
  DCS
  Polen ve Koku Filtreli Otomatik İklim Klima
  Cruise Control
  Arka Park Mesafe Kontrol
  Geliştirilmiş aktif ve pasif güvenlik sistemleri
  16 İnç Antares Tip Alüminyum Alaşımlı Jantlar
  Metalik Boya
  Elektrikli Isıtmalı Yan Aynalar
  Elektrik Ayarlı ve Isıtmalı Ön Koltuklar
  Bluetooth Telefon Hazırlığı
  Otomatik Görüş Netlik Paketi
  Tekli CD Çalar
  [​IMG]
  [​IMG]
  19.12.2008, Cuma
   


Sayfayı Paylaş