İzmirli jant devi CMS'ye teklif yağıyor

Konusu 'Oto Yardım' forumundadır ve OrKuN tarafından 31 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Otomotiv sektörü son yıllarda Türkiye'nin yüz akı sektörlerinden belki de en önemlisi. İhracat liderliğini tekstilden aldıktan sonra bir daha bırakmayan, yüzbinlerce kişiye iş imkanı yaratan ve giderek gelişen sektörde dünyaya meydan okuyan firmalar da var...


  İşte İzmirli CMS Jant bu firmalardan bir tanesi. Bundan 24 yıl önce bir aile şirketi olarak yola çıkan CMS, aynı şekilde devam ediyor. Ancak şimdi önemli bir farkı var. Türkiye'de aliminyum alaşımlı jant pazarının açık ara lideri olan CMS, Avrupa'da da söz sahibi. En büyük dört üretici arasında yer alıyor. İzmirli CMS'nin iki fabrikasında üretilen jantları, Renault'tan Volkswagen'e, Audi'den Bentley'e kadar birçok aracın lastiklerini süslüyor.

  Türkiye'deki krizlerden bıkıp bundan 10 yıl önce rotasını ihracata çeviren şirket, şimdi üretiminin yüzde 85'ini yurtdışına satar hale gelmiş. Şirketin bu büyüyen performansı yabancıların da dikkatinden kaçmıyor. Birçok yabancı şirket ortaklık ve hisse satın almak için sıraya girmiş durumda. CMS de bu ortaklıklar için kapıyı açık tutuyor.

  30.05.2008, Cuma
   


Sayfayı Paylaş