İzmir Fuarı

Konusu 'İzmir' forumundadır ve GamZe tarafından 23 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  İzmir Fuarı
  Kültürpark, 1 Ocak 1936 tarihinde Sayın Behçet Uz’ un öncülüğünde bugünkü mevcut 420.000 m2 alan üzerinde kurulmuştur. Kültürparkta büyük kısmı yurtdışından getirilmiş 8000 den fazla ağaç bulunmaktadır. İzmir’ in akciğeri olan Kültürparkta her ağacın ve bitki örtüsünün künyesi çıkarılıyor ve ağaçlar sigortalanıyor.

  Tüm kapılarda araç giriş-çıkışlarında ‘otomatik kontrol sistemi’ mevcut olup, araç trafiği Kültürpark alanı çevresi ile sınırlandırılarak Kültürpark içerisi tamamen yayaların ve spor yapanların kullanımına sunulmuştur. Spor yapanlar için 1850 metrelik tartan pist koşu parkuru mevcuttur.

  Yıl içinde “ULUSLARARASI İZMİR FUAR ALANI”nda ihtisas fuarları düzenlenmektedir. "İEF ( İZMİR ENTERNASYONAL FUARI)" sırasında ise tüm Kültürpark alanı kullanılmaktadır. (İEF döneminde Kültürpark’a giriş ücreti alınmaktadır.)

  "MARBLE ULUSLAR ARASI DOĞALTAŞ VE TEKNOLOJİLERİ FUARI" da Kültürpark alanındaki bazı bölgelere giriş-çıkış sınırlandırması yapılarak düzenlenmektedir.turkeyarena.com

  Kültürpark içinde Fuar Alanları, Tarih ve Sanat Müzesi, Sanat Galerisi, Sanat Merkezi, Paraşüt Kulesi, Açıkhava Tiyatrosu, Hayvanat Bahçesi ve Lunaparkın yanı sıra Yüzme Havuzu, Kapalı Spor Salonu, Tenis Kortları, Halı Saha, gibi çeşitli etkinliklere imkan tanıyan yapılar bulunuyor. Bu haliyle Kültürpark eğlence, spor ve kültürel amaçlı olarak bütün yıl kullanılma olanağı sunuyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş