İstila

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve RüzGaR tarafından 1 Mart 2008 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  İstila

  KİTABIN ADI İstila
  KİTABIN YAZARI Robin COOK
  ÇEVİREN
  YAYINEVİ VE ADRESİ Cumhuriyet Kitap Kulübü Cağaloğlu / İSTANBUL
  BASIM TARİHİ 1999
  KİTABIN YAYIM MAKSADI Ticari

  KİTABIN ÖZETİ :

  Her şey bir gece aniden olan bir meteor yağmuru ile başlar, şehirdeki tüm elektronik eşyalar yanmıştır. Bu olaydan sonra çevrede siyah çakıl taşlarına benzeyen cisimler fark edilir. İnsanlar bu çakıl taşlarına dokunduklarında bu çakıl taşları insanlara bir protein aşılayarak, insan ve tüm canlı genlerinde 2.5 milyar senedir pasif bir şekilde bulunan, fakat bu aşı ile beraber aktifleşecek bir virüs canlanır ve değişim başlar. Artık insanlık nezleden daha hızlı yayılan bir belayı bir avuç bilim adamı ile atlatmak zorundadır.

  SONUÇ :

  1. KİTABIN ANAFİKRİ :

  Sürrealist bir görüşle; uzaydaki diğer toplumların da var olduğu, bizleri izlediği ve uygun ortam oluştuğu takdirde dünyadan insanlığın çıkarılıp yeni bir ırkın dünyayı istila edebileceği.

  2. KİTABIN GETİRDİĞİ YENİLİKLER :

  2.5 milyar gibi çok uzun bir zaman periyoduna bağlı bir senaryoya internet kavramını ve hüzünlü bir aşk hikayesini sığdırılabilmesi.

  3. KİTAP HAKKINDA GENEL DEĞERLENDİRME VE TEKLİFLER :

  ”Bizi ölümüne korkutmayı ,bir zamanlar doktor olan Robin Cook’a bırakın” (Los Angeles Times)

  Robin Cook ,en bastırılmış çekincelerimizi bile şaşırtıcı bir yetenekle gün ışığına çıkarıp bizi kendimizle yüzleştiren bir yazar. En kışkırtıcı yapıtı olarak nitelenen bu kitapta, Robin Cook; kaynağı bilinmeyen, bu nedenle daha da dehşet verici olan yeni bir varlığın ortaya çıkıp aniden yayılmasını anlatıyor. Kitap büyük bir heyecanla okunuyor .Varlık, insanoğlunun gördüğü ve bildiği hiç bir şeye benzemiyor: yeni bir terminatör klasiği...
   


Sayfayı Paylaş