İstanbulda Balık Tutulacak Yerler

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 12 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  İstanbulda Balık Tutulacak Yerler Nerelerdir
  istanbulda balık tutmak için en uygun yerler, İstanbulda balık nerde tutulur, İstanbulda balık avlama yerleri, istanbulun olta ile balık avlama mekanları

  [​IMG]

  İstanbul'da eski zamanlara oranla, olta balıkçılığı yapılan yerler oldukça azalmıştır. Marmara'ya verilen lağım suları ve sanayi akıntıları olta balıkçılığı kadar denizdeki bir çok canlınında ölmesine neden olmuştur.İstanbul'da hala balığın bereketli olduğu mevkiler mevcuttur. Bu mevkiler, olta balıkçıları için hazine değerindedirler.İstanbul'da en bereketki bir kaç mevkiyi yazacak olursak;

  Galata Köprüsü: İstanbul'da çekilen film karelerinde sıkça gördüğümüz Galata köprüsü olta balıkçılığı için muhteşem bir yerdir. Köprüden, istavrit, kefal, lüfer gibi balıklar avlanabilir. Galata köprüsü, hafta sonları çok kalabalık olur. Hafta sonu avlanmaya gidecek olanlarınçok erken saatlerde Köprüye gidip yer tutmaları gerekmektedir. Galata köprüsündebalık tutarken 75 krs'a on numara demleme çayınızada içebilirsiniz. Sarayburbu:İstavrit çinekop lüfer uskumru ve palamut bolca bulunur. Sarayburnunda Sahil kayalık olduğundan fırlatma olta kullanmanız en verimli sonucu verecektir.

  Kuleli Askeri Lisesi ön kısmı: Boğazın en kral yerlerinden biri olan bu mekanda yılın 12 ayı istavrit avlanabilir.Ekim-nisan ayları arasında çinekop çıkmaktadır. Kuleli Askeri Lisesinde avlanmaya gidecekseniz, misinanızın sağlam olması gerekmektedir. Kuleli Askeri Lisesinde bir avlanma gününde, misina takımımın eski olması nedeniyle hiç av yapamamıştım ve 5 takım çapari kaybetmiştim. Boğazın rüzgarlı olması sebebiyle misinalar çok yıpranıyor. Burda avlanırken dikkat edilmesi gereken bir husuta, ister yaz olsun ister kış olsun en azından 60-75'lik kurşun kullanmanız gerekir. Yoksa oltayı atar atmaz kıyıda buluveriyorsunuz.

  Dragos koyu: Dragos koyu konumu itibariyle Maltepe ilçesinin 1,5 km arkasında kalıyor.
  Bu koy zargana avı sevenler için doğru bir tercih olur.

  Tuzla-Kadıköy sahil şeridi boyunca boğaz kadar çok olmasada belirli noktalarda avlanmak mümkündür. Tuzla güzelyalı sahilinde, Pendikte, Kartal'da Dokuz Palmiyeler ve Migros karşısı bu sahil şeridinde belli başlı yerlerdendir.

  istanbulda balık tutulacak yerler hakkında bilgi
   


Sayfayı Paylaş