İştah Açıcı Bitkiler

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 27 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  İştah Açıcı Bitkiler
  İştahsızlık problemi çeken çocuklar, bebekler, yetişkinler bu bitkiler ile iştahını arttırarak, kilo alabilirler, sağlıklı beslenebilirler. Bu bitkilerin sadece iştah açıcı özelli olmadığı gibi sağlık açısından da bir çok faydası ve yararı olmaktadır.

  İştah açıcı bitkiler nelerdir?
  Kakule, ayva, ahududu, kantaron bitkisi, su teresi, kereviz tohumu, papatya gibi bitkilerle iştahınızı arttırabilirsiniz. İştahsızlık nedenleri ve sebepleri günlük yaşamınız ile alakalıdır. Sigara vb gibi kötü alışkanlıklarınız iştahınızı kapatabilir. Düzensiz beslenme, dengesiz uyku, hareketsiz yaşam biçimi sizi iştahsızlığa sürükleyebilir.

  Spor yaparak, iştahınızı arttırabilirsiniz, doğal bir yöntemdir. Bunun haricinde sigara gibi kötü alışkanlıklarınızı bir kenara bırakınız, düzenli ve dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz.

  Yaklaşık olarak bir çay bardağı kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı havuç tohumu ilave ederek, 2 dakika kaynatın. Kaynama işleminin ardından ılımasını beklerken demlenme işlemini de gerçekleştirin. Bu bitkisel formülden her öğün sonrası içmelisiniz. Özellikle bebekler ve çocuklarda iştahsız problemini çözen formül olarak bilinmektedir.

  Ayva ile ahududuyu komposto biçiminde tüketmelisiniz. Bunun yanı sıra badem, ceviz, kimyon, kekik, rezene gibi bitkilerin iştah arttırıcı özellikleri bulunmaktadır.

  Su teresini veya normal tereyi sıkarak, suyunu günde sabahları güne başlarken içiniz.

  Yaklaşık olarak 9 gram kantaron bitkisini, bir bardak klorsuz suyun içerisine koyup kaynatın. Kaynama işleminin ardından sabah ve akşamları bir bardak olmak üzere içiniz.

  İştah açıcı bitki olarak bilinen papatyayı da kullanabilirsiniz. Yaklaşık olarak bir bardak kaynayan suyun içerisine 3 gram papatya koyun ve 10 dakika demlenmesi için bekleyin. Bu bitkisel çözümü de sabahları aç karna tüketmelisiniz. İştahsızlık tedavisi için bu makalemizi okumanızı öneririz.

  İştah açıcı bitkiler yukarıdaki gibidir. Bu bitkiler ile iştahınıza iyi gelen şifalı bitkileri deneyerek, sağlıklı bir şekilde beslenebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş