İşlem Merkezi Sorunları Nasıl Denetliyor?

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 14 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  İşlem Merkezi, güvenlik ve bakım ile ilgili olarak bilgisayarınızın genel performansını gösteren bazı öğeleri denetler.

  İzlenen öğenin durum bilgisi değiştiğinde (örneğin, virüsten koruma yazılımınız artık güncel olmadığında), İşlem Merkezi bu durumu görev çubuğundakibildirim alanında bir ileti görüntüleyerek bildirir, İşlem Merkezi'ndeki öğenin durumu iletinin önem derecesini yansıtacak şekilde renk değiştirir ve bir eylem önerilir.

  İşlem Merkezi'nin denetlediği öğeleri değiştirmek için:

  1. Eylem Merkezi'ni açmak için Başlat düğmesini [​IMG], Denetim Masası'nı ve ardından Sistem ve Güvenlik altından Bilgisayarınızın durumunu gözden geçirin'i tıklatın.
  2. Eylem Merkezi ayarlarını değiştir'i tıklatın.
  3. İşlem Merkezi'nin bir öğedeki değişiklikleri ya da sorunları denetlemesi için onay kutusunu işaretleyin, öğenin denetlenmesini durdurmak için onay kutusunu temizleyin.
  4. Tamam'ı tıklatın.
  Öğeyi kendiniz izlemek istiyorsanız (örneğin, Windows ile birlikte gelen yedekleme programı dışında bir program kullanıyorsanız veya dosyaları el ile yedekliyorsanız) ve öğe ile ilgili bildirimleri almak istemiyorsanız, öğeye ilişkin bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz.

  Eylem Merkezi ayarlarını değiştir sayfasında bir öğenin onay kutusunu temizlediğinizde herhangi bir ileti almazsınız ve öğenin durumunu bundan sonra İşlem Merkezi'nde göremezsiniz. Güvenlik sorunları konusunda uyarılar içerebileceğinden, listelenen tüm öğelerin durumunu denetlemeniz önerilir.
  Bununla birlikte, bir öğeyle ilgili iletileri devre dışı bırakmaya karar verseniz de, iletileri dilediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Eylem Merkezi ayarlarını değiştir sayfasında, öğenin onay kutusunu seçin ve sonra da Tamam'ı tıklatın. Ya da, ana sayfada öğenin yanındaki ilgili İletileri aç bağlantısını tıklatın.

  Not : Sorunların ilgili çözümlerinin İşlem Merkezi'nde görüntülenme biçimini değiştirmek için, Eylem Merkezi ayarlarını değiştir'i ve sonra da Sorun bildirme ayarları'nı tıklatın. Sorun bildirimi ayarlarını değiştir sayfasında, ne kadar bilginin gönderileceğini ve yeni çözümlerin hangi sıklıkta denetleneceğini seçip Tamam'ı tıklatın.
   


Sayfayı Paylaş