Isırgan Otunun Saça Faydaları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 14 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Isırgan Otunun Saça Faydaları

  Isırganın kökü kaynatılarak saçlar bu su ile yıkanırsa saç dökülmesine, kepeğe ve yağlı saçlara iyi gelir.

  Dökülme duruyor,
  Saç telleri kalınlaşıyor,
  Saçlar gürleşiyor,
  Güçleniyor,
  Hacim kazanıyor,
  Yıpranma azalıyor
  Kepeklenmeye iyi geliyor

  Saçlardaki kırıklarımızı biz farkında olmadan onarır kapatır. Isırgan otu saçlarınızın Hızlı uzamasına da katkıda bulunur. Saç diplerinizi besler. Saç derinizin yağ oranını dengelemeye yardımcı olur.

  Ayrıca bir güzel yönü de saçlardaki kepek lere çok iyi bir çözümdür. Kendiniz evinizde doğal bir saç şampuanı alıp ısırganı kaynatıp suyunu soğutup şampuanla karıştırabilirsiniz.

  Kepeklerinizden kurtulmak için çözümünüz olabilir ya da o kadar kaliteli ve ürünlerin istediğiniz derecelerde sonular verenleri var ki piyasada onlardan edinebilirsiniz. Kaliteli ürünler gerçekten bu konuda yardımcınız olabilir ama ben elbette kendi düşünceme göre elde yapmış olduğunuz daha iyi gibidir geliyor.

  Saçlarınıza tıpkı çay demler gibi ısırganı demlersiniz ve soğuması için bekletirsiniz bir 15 dakika kadar ardından da saçlarınıza sürersiniz. Maske gibi de kullanabilirsiniz ısırganın suyunu.

  Canlılık verir böylelikle de. Saç diplerinizin nefes almasını sağlar. Isırganı içerek de saçlarınıza katkıda bulunabilirsiniz. Saç derinize olan kan basıncını çoğaltır ve o kan saçlarınızın daha da çok uzamasıyla beraber derinin vücut olarak da destek almasını sağlamaktadır.

  Tüm bu yararlarında üstüne olarak saçlarınızın kalınlaşmasını sağlıyor. Özellikle saçlarından ince telli olduğu için şikayet edenler için güzel bir bitkidir. Salarınızın diplerine bakım yapar ve sağlık kazandırır. Dökülmesini engeller. Hacim kazandırır. Dolgunluk verir.
   


Sayfayı Paylaş