Isaac Newton Kişisel Özellikleri

Konusu 'Hakkında Bilgi' forumundadır ve Seçkin tarafından 4 Ekim 2016 başlatılmıştır.

 1. Seçkin Well-Known Member


  Isaac Newton (d. 4 Ocak 1643 – ö. 31 Mart 1727), İngiliz fizikçi, matematikçi, astronom, mucit, filozof ve ilahiyatçıdır.

  Newton bilim insanları tarafından tarihin en etkili insanlarından biri kabul edilmektedir. 1999'un sonlarında 100 ileri gelen fizikçiyle gerçekleştirilen milenyum oylamasında Newton, tüm zamanların en iyi fizikçileri arasında Albert Einstein'dan sonra 2. sırayı almıştır.

  Newton (1642 – 1727), tarihin yetiştirdiği en büyük bilim adamlarından biridir ve matematik, astronomi ve fizik alanlarındaki buluşları göz kamaştırıcı niteliktedir; klasik fizik onunla doruğa erişmiştir. Bilime yaptığı temel katkılar, diferansiyel ve entegral hesap, evrensel çekim kanunu ve Güneş ışığının yapısı olarak sıralanabilir. Çalışmalarını Doğa Felsefesinin Matematik İlkeleri (Principia) ve Optik adlı eserlerinde toplamıştır.

  Newton'un Kişisel Özellikleri Nedir

  En Belirgin Özelliği Zekasıydı . Newton, dünyaya yaklaşık olarak iki ya da üçyüz yılda bir geldiğini söyleyebileceğimiz ender görülen türde bir bilim adamıdır. Yalnız yaşıyordu.Neşeli olduğunu,güldüğünü gören yoktu. Herkese şüpheyle bakıyordu.Dalgınlığı dillere destan olacak şekildeydi. Bazı sabahlar uyanınca eğer aklına bir fikir gelmişse saatlerce yataktan çıkmazdı. Üniversitede kendi laboratuvarında acaip deneyler yapıyordu.Daha öğrenci iken,o günlerin matematiğini kısıtlayıcı olarak niteliyordu. Tamamen yeni bir biçim olan diferansiyel ve integral hesaplarını buldu. Özel ilgisinin sadece bir kısmı gerçek bilimle ilgili olmuştu.
   


Sayfayı Paylaş